„Podróżowaliście tam, aby złożyć hołd i zwrócić oczy świata na zbrodnię katyńską...”

w kaplicy Pałacu Prezydenckiego]]

Dzisiaj mija czwarty dzień żałoby po śmierci 96 osób, które zginęły w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Podobnie jak w dniach poprzednich i dzisiaj wiele osób przyszło pod Pałac Prezydencki w Warszawie oddać hołd, zapalić znicz, złożyć kwiaty czy pomodlić się za zmarłych.

Śmierć Lecha Kaczyńskiego wywołała emocje prawie u wszystkich Polaków. Wzruszyli się nawet ci, co mieli inne poglądy niż zmarły tragicznie prezydent. Portal informacyjny uruchomił stronę na której można składać kondolencje rodzinom ofiar sobotniej tragedii. Internauci piszą m.in.:

- Na początku był szok i niedowierzanie, potem ból, żal, smutek, rozpacz. Tragicznie i nagle odszedł Ktoś, kogo nie znałem, z kim nie zawsze się zgadzałem, a kto mimo wszystko był mi bliski, bo był Głową Państwa, Polski, w której żyję i mieszkam. Dzięki Niemu zaczęto bez kompleksów i otwarcie mówić o Katyniu, o Powstaniu Warszawskim. Dzięki Niemu nie wstydziliśmy się być patriotami, Polakami, dzięki Niemu bez wstydu wyznajemy nasze wartości. Dzięki Pani Marii doceniliśmy dobro i naturalność w Pałacowym świecie - napisał jeden z internautów - Internauta.

- Jestem ateistką, ale tak samo jak wszystkim cisną mi się łzy do oczu. Jest mi żal i bardzo przykro (...). Mam nadzieję, że to co się stało trochę powstrzyma naszą narodową zapalczywość w parlamencie, mediach, społeczeństwie i będzie możliwy dialog dla dobra nas wszystkich, czyli dla Naszej Ojczyzny - Basia.

- Dzięki im świat dowiedział się o Katyniu. Bardzo bolesne, ale to jest nasze pięć minut... pięć minut prawdy dla Polski - Internautka.

- Historia zatoczyła koło. Podróżowaliście tam, aby złożyć hołd i zwrócić oczy świata na zbrodnię katyńską, lecz takiej ofiary nikt się nie spodziewał. Cześć Waszej pamięci! - Nekkara.

Zobacz też

  • Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

Źródła

  • nsz, kdj - "Bardzo bolesne, ale to jest nasze pięć minut..." - - 13 kwietnia 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:23:07