Gdzie sięga tradycja przebierania się w różnorakie stroje przy co poniektórych popularnych sposobnościach?

Konwenans przebierania się na bale maskaradowe dosięga średniowiecza oraz wywodzi się ze słonecznej Italii. Pochodzący z tamtąd dostojnicy ubierali je, żeby upodobnić się do różnych postaci słynnych z mitologii.
rodzina
Przygotowane przez: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Ciekawostką jest fakt, iż karnawał był wyłącznym sezonem w roku, gdy panowało społeczne pozwolenie na ubieranie damskich ubiorów przez mężczyzn.


gry
Przygotowane przez: Allison Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Tak obszerna przeszłość nie może pójść w niepamięć, dlatego do dzisiaj w wielu krajach świata kontynuuje się tradycję atrakcyjnej przemiany swojego wizerunku, np. poprzez przebrania na Halloween. W wielu - szczególnie angielskich państwach wieczorami 31-go października obchodzi się związane z maskaradą święto. Nie jest to święto urzędowe, wszakże jest jednym z najbardziej popularnych świąt w roku. W naszej ojczyźnie obywatele ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych dwudziestego wieku. Najbardziej kojarzona z nim jest dynia z wydrążonymi oczami, nosem i ustami. Dodatkowo wielokrotnie zamieszcza się w niej jakieś źródło światła, na przykład lampkę czy w przeszłości świeczkę. Odmienne słynne przebrania na Halloween to np. demony, zombie, wiedźmy, trupie czaszki czy czarne koty.


przebrania na halloween
Przygotowane przez: Teatr Praga


Podobnie wyczerpującą tradycję mają maski weneckie - sprawdź co oferuje Amazing Girl. Konwencja ich zakładania sięga przynajmniej XIII w..

Znajdujące się w tym serwisie wiadomości są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę wycieczki last minute katowice, na której zgłębisz podobne zagadnienia.

Używając maski weneckie wszyscy ludzie niezależnie od ich statusu publicznego czy finansowego mogliby być niniejszym, kim chcą. Nie jest ważne, czy pracuje się jako służąca czy gospodyni.


Polecamy też

W którym miejscu można otrzymać wizę konieczną do pobytu w Laosie?

Laos
Przygotowane przez: Szymon Nitka
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeżeli udajesz się do Laosu, powinieneś wiedzieć, że nasi rodacy są objęci obowiązkiem wizowym. Ważną jeden miesiąc wizę można by otrzymać zarówno w ambasadzie Laosu, jak i na co poniektórych przejściach granicznych.


Obywatele są wtedy nierozpoznawalni. Takie maski weneckie dzielą się na wszelakie typy. Najpopularniejsza z nich to bauta, jaka zakrywa calutką twarz, ale jej dolna partia nie przylega do podbródka.
2022-09-18 07:50:04