Gdzie sięga tradycja przebierania się w różnorakie stroje przy co poniektórych popularnych sposobnościach?

Konwenans przebierania się na bale maskaradowe dosięga średniowiecza oraz wywodzi się ze słonecznej Italii. Pochodzący z tamtąd dostojnicy ubierali je, żeby upodobnić się do różnych postaci słynnych z mitologii.
rodzina
Przygotowane przez: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Ciekawostką jest fakt, iż karnawał był wyłącznym sezonem w roku, gdy panowało społeczne pozwolenie na ubieranie damskich ubiorów przez mężczyzn.


gry
Przygotowane przez: Allison Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Polecamy też

Asortyment gier jest niesamowicie urozmaicony, przez co każdy znajdzie coś fajnego dla siebie

Konie
Przygotowane przez: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Każdy, kto jedynie zechce, może dzisiaj kupić planszówkę i nie musi się stresować, że się nie spodoba. Katalog gier jest współcześnie tak szeroki oraz rozbudowany, że każdy bez problemu dopasuje produkt dla siebie.


Tak obszerna przeszłość nie może pójść w niepamięć, dlatego do dzisiaj w wielu krajach świata kontynuuje się tradycję atrakcyjnej przemiany swojego wizerunku, np. poprzez przebrania na Halloween. W wielu - szczególnie angielskich państwach wieczorami 31-go października obchodzi się związane z maskaradą święto. Nie jest to święto urzędowe, wszakże jest jednym z najbardziej popularnych świąt w roku. W naszej ojczyźnie obywatele ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych dwudziestego wieku. Najbardziej kojarzona z nim jest dynia z wydrążonymi oczami, nosem i ustami. Dodatkowo wielokrotnie zamieszcza się w niej jakieś źródło światła, na przykład lampkę czy w przeszłości świeczkę. Odmienne słynne przebrania na Halloween to np. demony, zombie, wiedźmy, trupie czaszki czy czarne koty.


przebrania na halloween
Przygotowane przez: Teatr Praga


Podobnie wyczerpującą tradycję mają maski weneckie - sprawdź co oferuje Amazing Girl. Konwencja ich zakładania sięga przynajmniej XIII w.. Używając maski weneckie wszyscy ludzie niezależnie od ich statusu publicznego czy finansowego mogliby być niniejszym, kim chcą. Nie jest ważne, czy pracuje się jako służąca czy gospodyni.


Obywatele są wtedy nierozpoznawalni. Takie maski weneckie dzielą się na wszelakie typy. Najpopularniejsza z nich to bauta, jaka zakrywa calutką twarz, ale jej dolna partia nie przylega do podbródka.
2022-08-05 08:11:11