W którym miejscu można otrzymać wizę konieczną do pobytu w Laosie?

Jeśli wybierasz się do Laosu, musisz wiedzieć, że nasi rodacy są objęci obowiązkiem wizowym. Ważną jeden miesiąc wizę można uzyskać zarówno w ambasadzie Laosu, jak i na co poniektórych przejściach granicznych.
Laos
Przygotowane przez: Szymon Nitka
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Wizę można przedłużyć dwukrotnie, za każdym razem o 1 miesiąc (potrzebne jest odpowiednie umotywowanie swojego wniosku).

Chcesz zobaczyć inne równie praktyczne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj oklejanie samochodów małopolska, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Przedłużenie wizy wykonuje się w urzędzie imigracyjnym w Vientiane. Podczas kontroli granicznej należy również sprawdzić, czy do paszportu są wbite odpowiednie stemple. W razie stwierdzenia przez policję nieobecności stempli w czasie kontroli wewnątrz kraju albo przy wyjeździe, grożą wysokie kary finansowe, deportacja czy też nawet areszt. Przy dokonywaniu formalności można skorzystać z pomocy hotelu, w jakim się obecnie przebywa. Nielegalne przedłużenie pobytu jest zagrożone karą mandatu w wysokości 10 USD za każdy dzień. Zapłata jest pobierana przy wyjeździe.


Nie jest jednak wymagane posiadanie wyznaczonej kwoty za każdy dzień pobytu, ani posiadanie ubezpieczenia. podróżując samolotem na trasach międzynarodowych jest wymagana przy wylocie opłata lotniskowa w wysokości 10 dolarów. Na trasach krajowych opłata lotniskowa przy wylocie równa się 10000 LAT. Lądowe przejścia graniczne, na jakich można uzyskać wizę laotańską z Tajlandii to Most Przyjaźni Mittabhap na rzece Mekong, około 22 kilometry od stolicy. Jest on otwarty w godz. od 6:00 do 22:00. Niezwykle ważne jest to, aby potwierdzić aktualność danych odnośnie przejść granicznych, aby mieć pewność, że przejścia są otwarte. Chodzi o to, że co poniektóre przejścia graniczne mogą tymczasowo wstrzymywać wydawanie wiz dla cudzoziemców. Ponadto trzeba wiedzieć o tym, że przejścia graniczne są na noc zamykane.
Są trzy kluczowe przejścia graniczne, które mogą wydawać wizy: lotnisko międzynarodowe w Vientiane oraz Luang Prabang i Most Przyjaźni. Regulacje celne obowiązujące w takim kraju jak Laos nie różnią się od ogólnie przyjętych standardów.
2024-02-06 17:32:06