Co na co dzień możemy wykonać bez wychodzenia z domu?

Czasy współczesne przyniosły wiele ułatwień. Bez opuszczania czterech ścian możemy dziś robić naprawdę wiele rzeczy – począwszy od edukacji, troski o zdrowie, a na zakupach skończywszy. Współczesne media spowodowały, iż żyje się łatwiej. Dzięki rozwojowi internetu człowiek może edukować się, zdalnie pracować, zrobić zakupy, zapłacić należności, plotkować ze znajomymi ze szkolnej ławy a nawet szukać sobie drugiej połówki bez wychodzenia z domu.

rozliczanie PIT-a online
Przygotowane przez: Serge Kij
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pijąc herbatkę czy jedząc obiad możemy uczestniczyć w webinarach, kursach czy też wykładach. To duży plus, ponieważ odbycie szkolenia na drugim końcu Polski zwykle ma związek nie tylko z dodatkowymi kosztami (przejazd, hotel), ale również z koniecznością porzucenia wszystkich zadań związanych np. z firmą, która mamy itp. Dzięki systemom w sieci możemy załatwić część naszych spraw urzędowych, przykładowo - sprawdzić status spraw w urzędzie miejskim (na przykład dowód osobisty) lub złożonych przez nas wniosków. Przez odpowiednią platformę można także zrobić rozliczenie PIT online. W ogóle nie musimy iść z tym do biura rachunkowego. Nie przysporzy nam to wiele roboty - wystarczy pobrać PIT 2016 program i analogicznie jak w minionym roku (rozliczenie PIT 2015), dokładnie wypełniać rubryki w tabelkach za 2016 rok (podaruj 1% zobacz). Wypełnione rozliczenie PIT, dzięki specjalnej platformie, również można wysłać przez sieć a później tylko czekać na zwrot nadpłaconego podatku.


Polecamy też

Tanie zakupy w sklepie internetowym

zakupy przez internet
Podpatrzone na: freepik.com
W sklepach internetowych można kupić rzeczywiście wszystko. Od odzieży i butów, poprzez kosmetyki i środki czystości, a skończywszy na sprzęcie fotograficznym leica.

finasne
Przygotowane przez: GotCredit
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o kwestie finansów – także przez internet można zapłacić rachunki czy dysponować naszymi środkami uzbieranymi na koncie bankowym. To, co bardzo spodobało się ludziom, to sprawunki w internecie (przejdź na stronę). Odzież, kosmetyki, medykamenty, książki a nawet jedzenie – wszystko może być dostarczone przez kuriera pod nasze drzwi. Sami musimy ocenić, które z nich to faktycznie ogromne usprawnienie dla ludzi, a jakie – choć z pozoru coś ułatwiają, tak naprawdę szkodzą człowiekowi. Rozliczenie PIT 2015 jako PIT online albo wirtualne kursy dokształcające to z pewnością rzecz, która świadczy o rozwoju nowych technologii i rozwoju cywilizacyjnym, ale kontakt z drugim człowiekiem zapewnia morze możliwości.
2023-03-18 07:11:06