Dziecko przeżyło katastrofę lotu Yemenia 626

Jemeński Airbus 310-300 ze 153 osobami na pokładzie rozbił się w nocy na archipelagu Komorów na Oceanie Indyjskim. Jedna osoba ocalała.

Katastrofę przeżyła 14-letnia dziewczyna. Jak podała przedstawiciela komoryjskiego ministerstwa zdrowia Fatima Hach Abdala, do tej pory odnaleziono ciała siedmiu osób. Według Mohammada Abdel Kadera z szefostwa cywilnego lotnictwa zwłoki pasażerów unoszą się na wodzie w odległości około 30 km od stolicy Komorów, Moroni.

Jemeński samolot ze 153 osobami na pokładzie leciał z Sany do Moroni. Do katastrofy doszło tuż przed planowanym lądowaniem. Samolotem leciało 142 pasażerów - w tym troje małych dzieci i 11 członków załogi. Większość pasażerów stanowili Komorczycy i Francuzi. Według AFP na pokładzie było 66 obywateli francuskich.

W momencie katastrofy w regionie panowała bardzo zła pogoda. Według portalu internetowego BBC, piloci podobno usiłowali lądować, jednakże z niewyjaśnionych przyczyn nie doszło do manewru i samolot zawrócił znad lotniska i wkrótce znikł z radarów.

Bruksela chce czarnej listy

Komisja Europejska zaproponuje wkrótce stworzenie światowej czarnej listy niebezpiecznych linii lotniczych - powiedział unijny komisarz ds. transportu Antonio Tajani.

Źródła

  • Dziecko ocalało z katastrofy - - 30 czerwca 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:11