Gay-friendly korporacje według IGLCC

W tym roku po raz drugi ogłoszono International Business Equality Index, listę korporacji najbardziej przyjaznych dla środowiska LGBT. International Gay and Lesbian Chamber of Commerce (Międzynarodowa Gejowsko-Lesbijska Izba Handlu) wybierała 5 spośród 25 firm, które zgłosiły swój akces.

Warunkiem formalnym ubiegania się o tytuł było posiadanie biur w co najmniej trzech krajach i ponad 10 000 pracowników lub biura w ponad dziesięciu i co najmniej 5 000 pracowników. IGLCC nagrodziła w tym roku IBM, Google, British Telecom Group, Morgan Stanley i Cisco Systems. Trzy spośród nich to laureaci ubiegłoroczni. Google i Morgan Stanley znalazły się na liście po raz pierwszy. Jak podkreślał Pascal Lépine, prezes IGLCC, międzynarodowy biznes ma ogromną rolę w rozwijaniu tolerancji i różnorodności na świecie.

Środowiska LGBT wciąż doświadczają prześladowań i innych form dyskryminacji w miejscu pracy na całym świecie, dlatego nagradzanie firm z rozwiązaniami i praktykami dla środowisk LGBT jest najlepszym sposobem do wskazania innym firmom właściwej drogi — komentował wybór przedstawiciel ILGA, największego międzynarodowego stowarzyszenia reprezentującego społeczność LGBT.

Zobacz też

  • Brytyjczycy wybrali "Top 100 gay friendly"

Źródła

  • md - Przyjazne korporacje. IGLCC ogłosiła listę firm "gay-friendly" - - 10 czerwca 2010 r.
  • Oficjalny serwis - IGLCC - dostęp 17 czerwca 2010 r.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:04