Rekonstrukcja rządu - Nowy minister Spraw Wewnętrznych, Rostkowski Wicepremierem

W środę 20 lutego 2013 Donald Tusk ogłosił zapowiedziane już wcześniej zmiany w Rządzie. Odchodzącego z rządu Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego zastąpi dotychczasowy minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

W siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów punktualnie o 13.00 rozpoczęła się zapowiadana już wcześniej konferencja premiera Donalda Tuska. Podczas której, premier ogłosił zmiany jakie zajdą w jego gabinecie. Na początku konferencji premier poinformował, że Minister Finansów Jacek Rostkowski zostanie mianowany na stanowisko wicepremiera.

Kolejną zmianą - zapowiadaną już wcześniej było odejście Tomasza Arabskiego dotychczasowy Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie skierowany na placówkę w Madrycie. Dotychczasowe stanowisko Tomasza Arabskiego obejmie obecny minister Spraw wewnętrznych Jacek Cichocki. Dotychczasowego ministra Spraw Wewnętrznych zastąpi na stanowisku Bartłomiej Sienkiewicz.

Podczas konferencji prasowej oprócz Premier Donald Tusk oprócz informacji o zmianach w rządzie przeprosił Agnieszkę Holland za niedopuszczalne w jego opinii słowa, jakie wobec reżyserki wypowiedział Stefana Niesiołowskiego.

Źródła

  • Michał Gostkiewicz,Joanna Berendt - NA ŻYWO Tusk przebudował rząd. Cichocki do KPRM, Sienkiewicz szefem MSW - - 20 lutego 2013


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:05