Trochę z sentymentem o nowoczesności

Współczesne technologie zintegrowały się z naszym życiem. Często odruchowo korzystamy z dobrodziejstw współczesnej myśli technicznej. Tak samo instynktownie jak onegdaj postępowali nasi ojcowie lub też dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych zapiskach, zawierających tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych reperacji uczył ojciec, tajemnice pichcenia zdradzała babcia albo matka. Było tak jeszcze 25 lat temu.
audiobooki - przykłady
Przygotowane przez: Phillip Stewart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aktualnie nasze życie nabrało rozpędu. Incydentalnie możemy znaleźć czas na mozolny proces tradycyjnego przekazywania wiedzy. Ponieważ życie nie zna próżni dziurę po starych sposobach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki jak także poradniki audiobooki (przeczytaj również tutaj: ciekawe powieści audiobooki). W ten sposób w wolnym czasie możemy z słuchawkami na uszach dać sobie radę z zaszczepieniem drzewek czy też z drobnymi naprawami w domu, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na nasz stan konta.

Kiedy w ogrodzie a także w domu kompletnie wszystko już zostało zreperowane (nowiusieńka altanka błyszczy łącznie z zielonym ogrodzeniem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i odsłuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy są to opowiadania mistrzów literatury czy autorów mniej znanych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie to jest istotne. Najważniejsze jest to, że odpoczywamy.

Audiobooki (więcej: religia audiobooki) wkraczają nawet w wydawało by się konserwatywne ze swej natury zakątki życia takie jak religia albo religioznawstwo. W księgarniach możemy dostać ogromnie dużo pozycji audiobooków o tematyce religijnej. Gałąź religia audiobooki nie ogranicza się tylko do dźwiękowych wersji Biblii, można nawet znaleźć traktaty teologiczne najbardziej światłych umysłów, od papieży po myślicieli świeckich - tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo że nie wierzył w Boga snuł rozważania o religii chrześcijańskiej tak inteligentne, iż jego twierdzenia na temat kondycji człowieka i jego relacji z Bogiem wykorzystywane są jako argumenty w dyskusjach religioznawczych czy bywają punktem wyjścia kazań co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku użytkowi i radości parafian.


Polecamy też

Powstał pierwszy polski samochód autonomiczny

Studenci z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, członkowie Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych skonstruowali Jurka, czyli pierwszy polski pojazd autonomiczny, który porusza się samodzielnie bez udziału kierowcy.

I tak oto nowoczesność wkrada się w każdą sferę naszego życia.
2020-02-05 07:13:04