Trochę z sentymentem o nowoczesności

Współczesne technologie zintegrowały się z naszym życiem. Często odruchowo korzystamy z dobrodziejstw współczesnej myśli technicznej. Tak samo instynktownie jak onegdaj postępowali nasi ojcowie lub też dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych zapiskach, zawierających tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych reperacji uczył ojciec, tajemnice pichcenia zdradzała babcia albo matka. Było tak jeszcze 25 lat temu.
audiobooki - przykłady
Przygotowane przez: Phillip Stewart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aktualnie nasze życie nabrało rozpędu. Incydentalnie możemy znaleźć czas na mozolny proces tradycyjnego przekazywania wiedzy. Ponieważ życie nie zna próżni dziurę po starych sposobach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki jak także poradniki audiobooki (przeczytaj również tutaj: ciekawe powieści audiobooki). W ten sposób w wolnym czasie możemy z słuchawkami na uszach dać sobie radę z zaszczepieniem drzewek czy też z drobnymi naprawami w domu, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na nasz stan konta.

Polecamy też

Jak szybko, wygodnie i prosto uzupełnić PIT przez net?

scrubble ułożone w słowo tax
Przygotowane przez: Simon Cunningham
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dla wielu osób wypisanie PIT-u nie jest proste. Wobec tego polecają to zajęcie wykwalifikowanym księgowym. Po co tymczasem ponosić koszty, skoro już aktualnie można samodzielnie uzupełnić zeznanie podatkowe. Praktycznie wypisanie PIT-u nigdy nie było tak szybkie i proste, jak jest aktualnie. I to wszystko jest możliwe bez potrzeby wychodzenia z własnych czterech kątów. PIT online jest postępowym rozwiązaniem, które faktycznie ułatwi życie wielu ludziom .


Kiedy w ogrodzie a także w domu kompletnie wszystko już zostało zreperowane (nowiusieńka altanka błyszczy łącznie z zielonym ogrodzeniem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i odsłuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy są to opowiadania mistrzów literatury czy autorów mniej znanych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie to jest istotne. Najważniejsze jest to, że odpoczywamy.

Audiobooki (więcej: religia audiobooki) wkraczają nawet w wydawało by się konserwatywne ze swej natury zakątki życia takie jak religia albo religioznawstwo. W księgarniach możemy dostać ogromnie dużo pozycji audiobooków o tematyce religijnej. Gałąź religia audiobooki nie ogranicza się tylko do dźwiękowych wersji Biblii, można nawet znaleźć traktaty teologiczne najbardziej światłych umysłów, od papieży po myślicieli świeckich - tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo że nie wierzył w Boga snuł rozważania o religii chrześcijańskiej tak inteligentne, iż jego twierdzenia na temat kondycji człowieka i jego relacji z Bogiem wykorzystywane są jako argumenty w dyskusjach religioznawczych czy bywają punktem wyjścia kazań co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku użytkowi i radości parafian.

I tak oto nowoczesność wkrada się w każdą sferę naszego życia.
2017-09-18 06:33:03