Audiobooki zamiast książki papierowej ułatwiają życie osobom z niepełnosprawnością

Niewątpliwie istotnym przejawem życia ludzkiego jest jego "konik". Słowem, wszystko to co robi poza swoim obowiązkami zawodowymi czy codziennymi. Formy wykorzystywania wolnego czasu na pewno są mocno zróżnicowane.

Niektórzy z nas wolą aktywnie wykorzystywać czas np. uprawiając ogród, inni uwielbiają rower czy basen, niektórzy wolą bardziej bierne zajęcia jak na przykład słuchanie muzyki, czytanie itp.

audiobook na iphonie
Przygotowane przez: athriftymrs.com
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podobnie wygląda to z ludźmi z niepełnosprawnością. Coraz więcej osób niepełnosprawnych pracuje. Osoby te starają się prowadzić jak najbardziej normalne życie we wszystkich przejawach. Dotyczy to też czasu wolnego. Ograniczeniem może być jednak stan fizyczny czy psychiczny.

Do niedawna bardzo trudno było połączyć aktywne i bierne formy wypoczynku. Współczesna technologia pozwala nam w jednej chwili uprawiać ogródek i słuchać np. książki z dziedziny literatury faktu w formie audiobooku (więcej info tutaj: komfortowe audiobooki historyczne).

audiobook
Przygotowane przez: Denise Krebs
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przypadku osób niepełnosprawnych istotny jest też fakt, iż często taka forma kontaktu z książką może być jedyną dostępną opcją (lub też bogatszą niż do tej pory dostępne). Przykładem tejże okoliczności jest porównanie wydawnictw brajlowskich i audiobooków. Porównanie to wychodzi z całą pewnością niekorzystnie dla literatury wydań brajlowskich.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://www.krainazabawek24.pl/category/gry-i-zabawki-gry-planszowe), a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

O ile lektury szkolne w formie brajlowskiej oraz dział lektury szkolne audiobooki możemy uznać za porównywalne, to w przypadku innych działów nawet niewielkiej księgarni mającej w sprzedaży audiobooki, nawet nie ma się co brać do porównywania, mogłoby się to zakończyć depresją dla czytelnika brajlowskich książek.

Osoba niepełnosprawna nie ma potrzeby nawet wychodzić z domu aby kupić interesującą pozycję co ma kolosalne znaczenie dla osób mających problem w poruszaniu się. Wystarczy napisać w Google adres dowolnej księgarni internetowej lub wydawnictwa, a już można przebierać w bogactwie oferty - na przykład: ciekawa literatura młodzieżowa w formie audiobooka. W finale listonosz albo kurier z uśmiechem dostarczy nam perełki z działu lektury szkolne audiobooki: „Trylogia” Henryka Sienkiewicza w interpretacji Borysa Szyca czy „Hobbita” albo też hit z półki literatura młodzieżowa audiobooki z serii „Przygody Mikołajka” .

Rzecz jasna dorosły miłośnik książki wyszuka coś dla siebie też w działach: historia i literatura faktu audiobooki czy na przykład literatura obcojęzyczna audiobooki.
2024-04-02 07:08:05