Kres książki tradycyjnej czy może nowe otwarcie? Jak rozumieć zmiany w tym zakresie?

To jak wszystko ulega zmianie najłatwiej poznać po tym jak radzą sobie pewne branże. Jeszcze kilka lat temu nic nie zapowiadało, że wszystko gwałtownie się zmieni, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą siadać przed komputerem i zamawiać, co tylko chcą. Taką zmianę przyniósł internet. To komfortowe rozwiązanie, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po uprzednim dotknięciu i pooglądaniu książki. Teraz kupuje się błyskawicznie, jednym kliknięciem.
książki
Przygotowane przez: Marco
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ktoś powie, co w tym złego? może i nie. Zakup książki staje się nie lada wyczynem, zwłaszcza, gdy przyjrzymy się poziomowi czytelnictwa w Polsce na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tym temacie borykamy się z innym problemem: nie samo kupno książki, lecz to, że miejsca, gdzie aż pachniało książkami powoli upadają.Powodem tego jest łatwość zakładania sklepów internetowych. Nie trzeba wtedy wynajmować dużego pomieszczenia w centrum miasta, do którego będą przychodzili klienci?

Polecamy też

Książki o konserwatyzmie dokładnie omawiają ową ideologię

Książki, literatura
Przygotowane przez: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Konserwatyzm, to aktualnie ideologia wbrew opiniom wielu ludzi niezwykle sporadycznie stosowana. Jeśli przejawiają się osoby o takich poglądach, to szczególnie są to osoby starsze, które negatywnie oceniają aktualnie postęp i przez wykorzystanie konserwatyzmu, zamierzają jak najlepiej wpłynąć na dane społeczeństwo.


Wystarczy założyć ładnie prezentująca się stronę www, zatroszczyć się o promocję, znaleźć miejsce do przechowywania towaru jakim są książki i można rozpocząć sprzedaż. Innym problemem są tak zwane książki elektroniczne. Z jednej strony jeszcze tak naprawdę nie zdominowały rynku książki, jednak wkrótce może to nastąpić. Czy wtedy książki drukowane przejdą do historii, a księgarnie zostaną zamknięte. Na szczęście, jak pokazują ostatnie wydarzenia, tak nie będzie. tradycyjne książki jeszcze długo będą cieszyć się powodzeniem, gdyż nawet jeśli książki (www.ksiazkitanie.pl) elektroniczne (przykłady: ) cieszą się coraz większym powodzeniem, to jednak dla wielu osobom tradycyjne wydanie jest esencją prawdziwej literatury. Gdy chodzi o literaturę, każdy odnajdzie coś dla siebie, na przykład - literatura kulinarna.

Co do istnienia księgarni toprawdą jest, że ich liczba się zmniejsza, nastaje moda na księgarnie internetowe. To z jednej strony na pewno dobra wiadomość dla klientów, gdyż taka ilość to też większa konkurencyjność, czyli lepsze cen. Z drugiej zaś strony, przysparza to nowych problemów, ponieważ przez to, że jest coraz mniej księgarni tradycyjnych człowiek traci kontakt z książką. Nie może po prostu wejść z ulicy, by zapoznać się z jakimś wydawnictwem. Zamiast tego, dokonuje zakupu jednym kliknięciem.
2018-10-03 07:14:02