Chcesz odszukać wspaniały podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

Czytelnictwo w naszym kraju ma się bardzo niedobrze, ludzie w ogóle nie czytają literatury. W 2014 roku ogrom rodaków przeczytało mniej niż jedną książkę, niektórzy wcale nic nie zaliczyli od lat. Mimo wszystko księgarnie mają się świetnie, odwiedzane przez tych znajdujących się w mniejszości, ale nadal licznych, zatwardziałych czytelników.

Jeśli poszukujesz ciekawego prezentu na imieniny dla zaprzyjaźnionej osoby, z pewnością spotkasz tam coś fascynującego, dla każdej grupy wiekowej.

książki
Przygotowane przez: Matthew
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Bracia Karamazow, finalna powieść Fiodora Dostojewskiego, jest klasyką gatunku. Pomimo przerażających rozmiarów, lekturę czyta się jednym tchem, poznając historię rosyjskiej familii końca dziewiętnastego stulecia. Jeśli pragniemy obdarować kobietę, która lubi w beletrystykę, Bracia Karamazow będą bardzo trafionym wyborem- książka mroczna wieża.

Z kolei Mroczna Wieża, wielotomowa epopeja autorstwa genialnego Stephena Kinga, przypadnie do gustu bardziej miłośnikom fantastyki, tak samo jak Ogień i Woda 1 (-szy tom). Są to pozycje, które na zawsze weszły do kanonu lektur tego typu, mając miliony fanów na całym świecie. Nawet jeżeli twoim jubilatem ma być smyk, który jeszcze nie rozumie liter, w księgarni znajdziesz różne, ciekawe kolorowanki samochody, kwiatki, bohaterowie kreskówek - to tylko kilka przykładów. Także pozycje dla nastoletnich pasjonatów kolorowania są tam dostępne.

Lecz trzeba mieć na względzie, żeby nie zakupić pozycji, którą nasz solenizant już posiada. Epopeja Mroczna Wieża składa się z mnóstwa części, dlatego warto wcześniej się rozeznać na półce naszego obdarowywanego. Tak samo jest z cyklem Victorii Scott - jeżeli nie widzimy jej na regale, należy kupić książkę Ogień i Woda 1 -szy tom. Jeżeli chodzi o dedykację, jest oczywiście wskazana, lecz nie w samej książce.


Polecamy też

Książki na każdej półce w zasięgu naszego portfela

spotkanie literackie
Przygotowane przez: Infrogmation of New Orleans
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najwspanialszy sklep, jaki mogą sobie wyobrazić mole książkowe. Kiedyś czytanie było czymś najzwyklejszym pod słońcem, obecnie, jeśli jest do przeczytania więcej niż pół strony, sporo ludzi nie jest w stanie się na nim skupić. Jednak wiele osób ciągle dobrze wie, że książki są najlepszym z możliwych sposobów na odprężenie. Tak, więc każda księgarnia przyciąga wielu klientów. Ludzie poszukują pozycji, które pomogą im rozwinąć zdolność mówienia w jakimś języku.

stoisko z książkami
Przygotowane przez: winniepix
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najsłuszniej napisać pare zdań na oddzielnej kartce, aby nie zrujnować na stałe naszego prezentu. Jeżeli mamy zamiar obdarować dziecko,0nabywając kolorowanki samochody czy lalki, trzeba zakupić kilka różnych egzemplarzy, aby nasz prezent był pełniejszy. Pamiętajmy także, aby poprawnie zapakować podarunek - możemy uczynić to na miejscu, w księgarni. Miłe ekspedientki zrobią to za nas- czytaj.

Księgarnia jest cudownym miejscem na odnajdywanie upominków. Znajdziemy tam nie tylko książki - te z kanonu prozy klasycznej jak i rozrywkowej - ale także podarunki dla dzieci. Dodatkowo robiąc sprawunki, zawsze można odszukać jakąś interesującą pozycję dla siebie.
2020-05-02 07:37:03