Cyfrowe książki- Wiedźmin

Aktualnie książki możemy nabyć już nie tylko w klasycznej postaci, ale również utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością nadal jest to swego rodzaju absurd, jednakże wieku klientów chwali sobie książki zapisane cyfrowo.

Sapkowski audiobook Wiedźmin
Przygotowane przez: BagoGames
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rosnącym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma swoją tradycję. W Polsce już w latach 30. firma płytowa Orpheon nagrała bajki Adama Mickiewicza, które odczytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. Na rynku pojawiły się też popularne bajki i baśnie dla dzieci.

Oczywiście z czasem zmieniły się nośniki, na których utrwala się książkę mówioną, jednakże rodzice wciąż często kupują dla dzieci popularne nagrania. Przede wszystkim jest to idealny prezent, który rozwija wyobraźnię dziecka, jeszcze zanim nauczy się czytać samodzielnie. Poza tym jeśli po całym dniu jesteśmy zbyt zmęczeni, by samemu przeczytać dziecku książeczkę do snu, wtedy możemy włączyć mp3.

Polecamy też

Przykłady książek oraz ich filmowych ekranizacji. Czy to odpowiedni pomysł na prezent?

książki na półkach sklepowych
Przygotowane przez: Gilbert-Noël Sfeir Mont-Liban
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Są takie tytuły książek czy filmów, jakie kojarzą niemal wszyscy. Często na podstawie książek tworzone są ekranizacje, które sprawiają, że taka historia jest rozpoznawana przez jeszcze większe grono ludzi. To sprawia też, że takie pozycje mogą być idealnym pomysłem dajmy na to na podarunek. O których tytułach trzeba wspomnieć?


Pożyteczne audiobooki to także te do nauki języka. Za ich pomocą możemy uczyć się w dowolnym miejscu, na przykład na przystanku autobusowym. Trzeba pamiętać, że swoje zadanie spełnią nie tylko tradycyjne kursy w formie cyfrowej, ale również interesująca literatura anglojęzyczna. W ten sposób możemy efektywniej przyswajać sobie nowy język obcy.

Audiobook to także pomocne rozwiązanie dla osób niewidomych. Aktualnie nie wszystkie najnowsze pozycje wydawnicze są tłumaczone alfabetem Braille’a, za to bardzo często można je nabyć w księgarni internetowej w formie audiobooka właśnie. Obecnie modne pozycje bardzo szybko są nagrywane cyfrowo. Dla wydawców na pewno jest to także nowa forma dystrybucji najnowszego hitu. Niektóre nagrania to produkcje bardzo profesjonalne, na które z z zaciekawieniem czekają wielbiciele danego autora. Oczywiście prym wiedzie obecnie fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się równie dobrze jak książka. Warto również pamiętać, że Andrzej Sapkowski jest twórcą nie tylko sagi o Wiedźminie, lecz także tzw. trylogii husyckiej. Amatorów jego książek ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem A. Sapkowski audio book wyszukają w sklepach więcej niż jedną pozycję. Również kolejne tomy sagi o Wiedźminie czekają już w kolejce do nagrania.
2017-08-18 06:30:02