Już niedługo zacznie się rozliczanie podatków, zdobądź darmowy program, jaki okaże się pomocny

Rozliczenie podatku za ubiegły rok est zadaniem każdego pracownika. To także okazja, aby odebrać nadpłacony podatek i oddać 1% swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego. Wiele osób decyduje się składać swoje zeznanie podatkowe w ręce wykwalifikowanych księgowych, niemniej nie brakuje podatników, którzy chcą zaoszczędzić i wolą rozliczać się samodzielnie. W przypadku tych osób pomocną aplikacją będzie darmowy program pit 2016.


Czy warto rozliczać się samodzielnie?


Każda osoba, która czuje się odpowiednio pewnie w meandrach zeznania podatkowego, ma okazję rozliczać się samodzielnie i przez to zatrzymać w kieszeni pieniądze, które trzeba byłoby przeznaczyć na opłatę dla profesjonalnej księgowej. Dzisiaj rozliczenie podatku stało się prostsze i szybsze, ponieważ na rynku obecne są specjalne programy na komputer, które prowadzą nas przez wszystkie tabelki i formularze. Na dodatek zeznanie podatkowe można składać za pośrednictwem strony internetowej, co daje wielką oszczędność czasu i stresu, bo nie trzeba już stać w kolejce w urzędzie. Darmowy program Pit dostępny na stronie Pitax.
kalkulator
Przygotowane przez: Images Money
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Ale jak zdobyć taki program?

Aplikacje pomocne przy rozliczaniu pita są tworzone przez różne firmy i dość często można je namierzyć w internecie na stronach z darmowymi programami. Kolejnym wyjściem okazuje się skorzystanie z darmowego programu udostępnianego przez jakąś organizację pożytku publicznego, hospicjum albo fundację. W zamian za przekazanie na ich rzecz 1% podatku możemy otrzymać dostęp do takiego programu. Dobrze jest nad tym pomyśleć, gdyż każdy podatnik ma prawo (adwokat anna szirch) zadysponować niewielką częścią swego podatku i przekazać pieniążki na szczytny cel. Organizacje i fundacje uczynią z tych funduszy doprawdy wspaniały użytek!


Jeszcze możesz zdobyć płytę z gazetą!

Tradycją jest także, że w okresie, gdy następuje rozliczanie podatkowe, największe dzienniki w kraju dokładają do swych egzemplarzy płyty z gratisowym programem do rozliczenia pitów. Jeśli pragnie się korzystać z tej możliwości, należy śledzić wydania prasy w swoim rejonie i w odpowiednim momencie nabyć rzeczony egzemplarz. Gazeta z płytą nie będzie dużo kosztowniejsza od typowego wydania, a zapewnia wiele korzyści, gdyż nie trzeba już poszukiwać programu do rozliczenia i można przeprowadzić je osobiście.
2023-06-19 09:09:04