Jak szybko, wygodnie i prosto uzupełnić PIT przez net?

Dla wielu podatników wypisanie PIT-u nie jest łatwe. Dlatego zlecają to zajęcie zawodowym księgowym. Po co tymczasem płacić, skoro już aktualnie można samemu rozpisać zeznanie podatkowe. Praktycznie wypisanie PIT-u nigdy nie było tak proste i szybkie, jak jest dziś. I to wszystko jest wykonalne bez nieodzowności wychodzenia z domu. PIT online jest nowym rozwiązaniem, które istotnie ułatwi życie wielu ludziom .
http://www.pitax.pl/portal-podatnika/
Przygotowane przez: Bas Evers
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rzeczywiście PIT można uzupełnić w laptopie. Wystarczy do tego Internet. Trzeba dostać się na portal podatkowy, gdzie są zamieszczone fachowe programy do rozliczeń w Urzędzie Skarbowym. I można to zrobić praktycznie w pięć minut, bowiem jest to tak niewymagające. Najpopularniejszą w naszej ojczyźnie deklaracją podatkową, która rozlicza dochody z pracy, emerytury lub renty, jest PIT-37. Po zalogowaniu się na wspomnianym portalu, trzeba pobrać i zainstalować określony program. Wiele portali podaje zarówno dodatkowe usługi, które mają pomóc w sprawnym rozliczeniu PIT-u. Nie każdy przecież musi być fachowcem od PIT-ów (www.pitax.pl/pit-online/). Polacy, którzy nie posiadają najmniejszego pojęcia o rozpisywaniu tej deklaracji, powinni skorzystać z pomocy, które są aktywne na portalu. Ta pomoc kieruje podatnika przez uzupełnianie deklaracji strona po stronie. Na wstępie powinno się wpisać dane i sposób opodatkowania. Powinno się podać adekwatny Urząd Skarbowy. Potem należy wpisać dane dotyczące przychodów. Skąd je brać? Otóż są one zapisane na deklaracji PIT-11, którą każdy pracodawca powinien przesłać własnemu pracownikowi w ustalonym terminie. Należy przepisać te dane do deklaracji w komputerze.


Polecamy też

Co na co dzień możemy wykonać bez wychodzenia z domu?

online
Przygotowane przez: Highways England
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Współczesność przyniosła wiele ułatwień. Bez opuszczania czterech ścian można obecnie robić naprawdę wiele rzeczy – począwszy od edukacji, troski o zdrowie, a na kupowaniu prezentów lub odzieży skończywszy. Telefon i internet spowodowały, że żyje się wygodniej. Za sprawą szybkiego rozwoju sieci www człowiek ma możliwość uczyć się, pracować, robić zakupy, uregulować należności, pogadać z przyjaciółmi a nawet szukać sobie towarzysza życia bez wychodzenia z domu.
1 2