Warszawa: protest związkowców w imieniu ochroniarzy firmy IKEA

W środę 18 listopada w Warszawie odbył się protest związkowców IKEA na Targówku. Pikietujący domagali się podwyżek płac ochroniarzy (do 10 zł za godzinę), funduszu socjalnego oraz prawa pracowników do wstępowania w szeregi związkowców.

Na proteście byli jedynie związkowcy. W pikiecie udział wziął tylko jeden pracownik. Ochroniarze, którzy pracują w IKEA zatrudnieni są formalnie przez firmę Solid. Przed kilkoma tygodniami musieli oni podpisać oświadczenie, że są "zadowoleni" z pracy.

Niedawno na rynku pojawiła się książka byłego, zajmującego wysokie stanowiska pracownika tej firmy, Johana Stenebo pt. "Cała prawda o Ikei". Pisze on w niej, że w firmie panuje szowinizm, a ona sama ma cechy sekty, pod względem wymuszania lojalności.

IKEA rozpoczęła kilka dni temu większe inwestycje na polu działań w internecie. Za całość działań odpowiadać ma agencja PerformanceMEDIA, co zaowocuje wzmacnianiem pozycji marki IKEA w wynikach wyszukiwarek poprzez działania w wyszukiwarkach Google oraz Netsprint. Współpraca będzie obejmowała pozycjonowanie strony produktowej IKEA.

Zobacz też: Szwedzi ufają bardziej Ikei niż Kościołowi

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Protest pod IKEA
  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Ikea stawia na promocję w sieci
  • B. pracownik: Ikea działa jak prawdziwa sekta - - 16 listopada 2009
  • Pracownicy kontra IKEA - - 16 listopada 2009
  • IKEA rozszerza współpracę z PerformanceMedia - - 20 listopada 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:28:19