Muzeum Powstania Warszawskiego: 63 dni z życia Warszawy i Graffiti Jam w In-City

]]
W dniach 28-29 lipca Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na „63 dni z życia Warszawy” - grę miejską i „Graffiti Jam w In-City”. 28 lipca na ulicy Siedmiogrodzkiej (róg ul. Karolkowej) najlepsi polscy streetartowcy razem z warszawiakami stworzą graffiti w hołdzie 63 Powstańcom, a następnego dnia ruszy gra miejska „63 dni z życia Warszawy”.

„63 dni z życia Warszawy” to wybrane 63 nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, architektów, poetów i pisarzy. To wyjątkowa gra miejska o zwykłych-niezwykłych warszawiakach. Jej uczestnicy poznają mieszkańców Warszawy sprzed kilkudziesięciu lat i będą postawieni przed zadaniem powiązania losów odnalezionych bohaterów.

Komiksy, murale, gry miejskie – w taki sposób Muzeum uczy młode pokolenie historii Polski. Tym razem uczestnicy akcji będą malować ogromne powstańcze graffiti – w hołdzie tym, którzy walczyli na ulicach Warszawy. - Zapraszamy do poznania 63 niezwykłych ludzi i ich niezwykłych historii – zaprasza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pomysłodawcą projektu jest Grzegorz Forin Piwnicki. Mecenatem wydarzenie objął In-City, OKAM Capital.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu "63 dni z życia Warszawy" - gra miejska i graffiti jam w Muzeum Powstania Warszawskiego


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2012-07-20 00:00:00