Nowe wydania encyklopedii Britannica będą dostępne tylko on-line

Po ponad 244 latach wydawania papierowej edycji encyklopedii Britannica, od teraz będzie ona dostępna tylko w wersji on-line.

Britannica najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna, wydawana aktualnie w 32 tomach. Wydawnictwo poinformowało jednak, że obecna edycja jest ostatnią drukowaną na papierze (z 2010 roku) i po sprzedaniu ostatnich 4000 kompletów - ich druk nie będzie wznawiany.

Od tej pory treści z encyklopedii będą dostępne tylko on-line. Jak powiedział szef wydawnictwa (odwiedź serwis) Jorge Cruz. - (...)obecnie wielu klientów kupuje nasze produkty w wersji zdigitalizowanej, a sprzedaż encyklopedii w wersji książkowej była marginalna już od jakiegoś czasu (...).
Szef wydawnictwa podkreślał, że: "encyklopedia w wersji drukowanej jest przestarzała już w momencie publikacji, podczas gdy wydanie internetowe jest aktualizowane na bieżąco".

Dostęp do encyklopedii w wersji on-line jest płatny. Roczny abonament na dostęp do wszystkich treści wynosi niespełna 50 funtów (ok. 250 zł), a miesięczny 7 funtów (ok. 35 zł) [1], [2]

Źródła

  • Jasonrj - Encyclopaedia Britannica to stop publishing after 244 years - en.Wikinews - 14 marca 2012
  • ar - Koniec papierowej encyklopedii. Wygrał Internet - Rzeczpospolita - 14 marca 2012
  1. http://britannicashop.britannica.co.uk/epages/Store.sf/Shops/Britannicashop/Categories/New_Shop/Britannica_Online.html, Britannica on-line,.
  2. http://pl.wikinews.org/wiki/Portal:Gospodarka#Kursy_walut, kurs GBP z dnia 16 marca 2012.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2017-12-25 14:04:01