Afganistan: zginął 13. polski żołnierz

W Afganistanie zginął dziś 13. polski żołnierz. W wymianie ognia 4 innych zostało rannych.

Zabity wojskowy to starszy szeregowy Piotr Marciniak. Miał 30 lat i służył wcześniej na misjach w Bośni oraz w Iraku.

Polscy żołnierze zostali wezwani na pomoc Amerykanom. W czasie wymiany ognia zginął starszy szeregowy Piotr Marciniak - powiedział ppłk Dariusz Kacperyczk z Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych.

Do walk doszło w dystrykcie Andar, leżącej w prowincji Ghazni. Polacy zostali wezwani na pomoc Amerykanom, zaatakowanym przez talibów.

Na miejscu wywiązała się wymiana ognia i pościg za napastnikami. W czasie tego pościgu zginął jeden żołnierz, a czterech z nich zostało rannych. Stan jednego z nich określany jest jako ciężki, ale życiu żadnego z postrzelonych nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwóch rannych żołnierzy jeszcze dziś prawdopodobnie zostanie przetransportowanych do bazy w Bagra. Podczas tej akcji został zlikwidowany jeden z najbardziej groźnych terrorystów w tamtej okolicy. - dodał podczas konferencji prasowej ppłk Dariusz Kacperczyk

Piotr Marciniak to 13. polska ofiara wojny. Wcześniej w misji Sojuszu Północnoatlantyckiego zginęli: plut. Marcin Poręba, kpr. Paweł Brodzikowski, kpr. Paweł Szwed, st. chor. szt. Andrzej Rozmiarek i kpt. Daniel Ambroziski.

Źródła

  • Polski żołnierz zginął w wymianie ognia - - 10 września 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:22:02