Szczygło wzywa Klicha ws. długu MON

Aleksander Szczygło, nowy szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zapowiedział, iż chce się spotkać z szefem resortu obrony Bogdanem Klichem. Rozmowa ma dotyczyć gigantycznego długu MON, który wobec dostawców sprzętu wynosi 1,8 mld zł.

„Chciałbym poprosić pana ministra Bogdana Klicha o spotkanie, zaprosić go do BBN i przede wszystkim porozmawiać o sprawach związanych z tą sytuacją, czyli z tym ogromnym, prawie 2 miliardowym długiem, który ma Ministerstwo Obrony Narodowej” - zapowiedział Szczygło w radiu TOK FM.

Informacje o ogromnym długu pojawiły się w piątek. Sumę określono na około miliard złotych. W niedziele okazało się, że dług jest jeszcze większy.
„Niestety, ta dziura jest duża, za ubiegły rok brak nam 1,8 mld na modernizację techniczną. Z tym, że Ministerstwo Finansów już nam wypłaciło w tej chwili ponad 400 mln” - oświadczył Zenon Kosiniak-Kamysz, wiceminister MON.
Kosiniak-Kamysz powiedział również, iż liczy na Ministerstwo Finansów w sprawie uruchomienia dodatkowych środków na 2009 r.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Szczygło wzywa Klicha ws. długu MON


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2009-01-19 00:00:00