Wiedza to potęgi klucz – stara zasada, która ciągle działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

Niektórzy ludzie są głodni wiedzy, mogli by ją pochłaniać w nocy i w dzień. Wiedza bowiem mocno wzbogaca, stwarza w naszej głowie nowe idee, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co najważniejsze i najistotniejsze. Gdy mamy w sobie empatię, zdobytą za pomocą wiedzy, to łatwiej odnaleźć nam najlepsze wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy myślą, że nie opłaca się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To całkowita nieprawda.

w bibliotece
Przygotowane przez: Kelvin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Są też ludzie twierdzący, że osoby opanowujące nowe wiadomości czasami miewają problemy natury emocjonalnej. Oczywiście, przecież w każdej grupie ludzi, u różnych osób, z różnych krajów takie sytuacje występują. I u ludzi nad przeciętnie inteligentnych i nieco bardziej ograniczonych. Być może objawia się to inaczej, to też przecież zależy od charakteru, wychowania, środowiska i wielu, wielu innych czynników, więc nie powinniśmy roztrząsać tej kwestii.

Takie tłumaczenie jest bez sensu, ponieważ książki się czyta z tego względu, że się je lubi (dobre propozycje: ). Jest identycznie, gdy wychodzimy do kina czy do teatru to dlatego, że pragniemy zobaczyć coś ciekawego, coś co nas wzbogaci. Są to więc wyjątkowo istotne sprawy dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto myśli inaczej, nie warto z nim na ten temat rozmawiać. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, chociaż on zawsze był na „nie”. Tak długo robił to, aż jego nazwisko zaczęło brzmieć „nie”. To niezobowiązująca metafora, ale tylko pokazująca do czego prowadzi ślepa wiara we własne, trwałe ugruntowane przesądy i opinie.

Zaciekawiła Cię ta wiadomość? Jeżeli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na witrynie (https://mdbplayground.pl/zory/) podobne artykuły, one również będą na ten temat.

Nie jest to zbyt obiektywne ani racjonalne, lecz wygłaszane na prawo i lewo.

Jednak dla ludzi, którzy uwielbiają opanowywać nowe rzeczy tacy ludzie też są ciekawym materiałem do analizy, jak na przykład - czytaj dalej. Zamiast ich krytykować dobrze im się przyjrzeć, dlaczego są tacy, co stoi za ich postępowaniem i tak dalej. Czasami takiej wiedzy nie odnajdziemy w księgarni, tylko obserwowanie tutaj odgrywa pewnąsensowną rolę. Tak więc zdobywanie wiedzy to nie tylko czytanie książek, ale także obserwacja, własne poznanie, ogarnianie życia zawsze i wszędzie, ze wszystkimi wadami zaletami.
2022-11-13 07:32:04