O tym w jaki sposób możemy pomagać innym

Styczeń jest miesiącem w którym tradycyjnie - już od ponad dwóch dziesięcioleci - otwieramy nasze portfele. Wychodząc na styczniowy weekendowy spacerek, niechybnie w którąś ze styczniowych niedziel spotkamy wolontariuszy z kolorowymi plakietkami, gromadzących datki do puszki w zamian za czerwone serduszko.
https://pitax.pl/przekaz-jeden-procent/
Przygotowane przez: Chris de Kok
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W okolicach owego wydarzenia można usłyszeć rozmaite, czasami całkowicie skrajne opinie na ten temat. Rozpatrując je jednakże jako objaw odchylenia standardowego, można skonstatować że jest to jedna z najistotniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie. Inną, może skromniejszą wizerunkowo strategią na pomoc lokalnym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo nieskomplikowana procedura, wystarczy bowiem z publicznej listy stowarzyszeń posiadających status organizacji pożytku publicznego wyselekcjonować odpowiadający nam podmiot. Jedynym problemem jaki możemy mieć to problem z doborem. Trzeba na to poświęcić nieco czasu. W mym przypadku najczęściej jest to darowizna na Związek Harcerstwa Polskiego, jednak spokojnie możemy wyselekcjonować każdą inną organizację, choćby najmniejszą.
https://www.pitax.pl/
Przygotowane przez: Loren Kerns
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat częstokroć usłyszeć można argumenty, że przekazanie 1% podatku na opp to drobna kwota, zatem szkoda zachodu. Faktycznie, częstokroć suma widniejąca we właściwym okienku to zaledwie parę groszy. Aczkolwiek gdy zdać sobie sprawę jak wielka ilość osób opłaca podatki okazuje się, że może nazbierać się całkiem duża suma. Oczywiście nie możemy liczyć na to, że każdy z podatników spełni tenże gest, jednakże zawsze jest on wsparciem dla ludzi którzy robią coś z dobroci serca dla innych.


Polecamy też

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 - podsumowanie

Europejski Kongres Gospodarczy 2012
Przygotowane przez: www.eecpoland.eu
Podpatrzone na: www.eecpoland.eu
O tym, jak tworzyć klimat dla innowacyjności, a także o energetyce atomowej, kryzysie liberalizmu i nowych mediach rozmawiali uczestnicy ostatniego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012.
1 2