W jaki sposób uzyskać fundusze z Unii Europejskiej?

Jeśli zastanawiamy się nad tematem dotacji z UE, powinniśmy rozważyć jedną z dogodnych opcji, jaką jest skorzystanie z leasingu. Wystarczy jedynie spełnić parę wymogów, aby bez trudu skorzystać z prezentowanej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro
Przygotowane przez: Butz.2013
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Trzeba zacząć od tego, iż leasing dofinansowany z UE jest adekwatny dla właścicieli firm, którzy chcą zakupić maszyny, narzędzia lub nieruchomości. Dobrze jest tutaj jednak pokreślić, iż fundusze unijne dla małych firm i dla średnich firm są o wiele chętniej przyznawane, niż dla tych największych. Bez znaczenia jest rodzaj działalności - jest on obojętny. Jak w związku z tym można otrzymać dofinansowanie?

Pierwszym etapem jest zakwalifikowanie kosztów, a zatem zorientowanie się czy zaliczają się one do jakiegokolwiek dofinansowania. Jeżeli nie ma dla nas właściwego programu, nic nie zrobimy. Bez trudu przejdą wydatki na zakup nieodzownych do pracy urządzeń czy ich instalację. W następnej kolejności trzeba wybrać firmę leasingową, z którą chcemy podpisać umowę oraz spisać stosowny wniosek. Umowa może być podpisana dzień po i staje się podstawą do pozyskania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. Konieczna jest jeszcze faktura, np. na zakup maszyny, a potem czekamy już jedynie na rozważenie naszego wniosku. Wydawany jest przez organ zarządzający finansami unijnymi. Od czego zależna jest wysokość dofinansowania? Przede wszystkim od kosztów związanych z poczynionymi zakupami, lecz trzeba zaznaczyć, iż nie może być ona wyższa aniżeli średnia wartość rynkowa danego sprzętu lub przedmiotu. Wycenić go można indywidualnie bądź u rzeczoznawcy, który ma wiedzę na te temat i profesjonalnie wykona zlecone mu zadanie.

Dzięki wymienionym wskazówkom łatwiej będzie starać się o pozyskanie dofinansowania unijnego. Warto pamiętać, by stosować się do wszystkich porad i wytycznych, gdyż ochroni to nas przed napotkaniem niechcianych trudności oraz wydłużeniem się koniecznego postępowania. Dofinansowanie finansowe może znakomicie pomóc nam w rozwoju oraz wybiciu się spośród szerokiej konkurencji panującej na rynku. W innym wypadku szybko możemy stracić swoją czołową pozycję i będziemy zmuszeni niepokoić się o dalszy los firmy bądź całkowicie zamknąć swoją działalność. Bank BGŻ


Polecamy też

Program Wolontariatu Długoterminowego

Program Wolontariatu Długoterminowego jest pilotażowym działaniem wspieranym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Jest jednym z efektów obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 w Polsce oraz aktywnych działań organizacji społecznych chcących wzmacniać i rozwijać wolontariat w naszym kraju.
2018-02-02 14:40:32