Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

Nie widzisz szansy na awans, a pragniesz rozwijać się zawodowo? Posiadasz interesujący pomysł na własną firmę?

Odważ się na własną działalność gospodarczą. Szczególnie, iż osoby noszące się z tym zamiarem, liczyć na pomoc pod względem wkładu pieniężnego. Urzędy pracy proponują dofinansowania i kredyty na rozpoczęcie działalności.
Business
Przygotowane przez: Victor1558
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na działalność gospodarczą to propozycja dla tych, którzy uważają, że są gotowi by założyć działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już funkcjonującej już firmy, lecz nie posiadają odpowiednich funduszy. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom swój plan. Korzystanie z pomocy proponowanej przez fundusze unijne ewidentnie widocznie wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej konkurencyjności.


Polecamy też

Jak zyskać pieniądze na prowadzenie własnej firmy?

kobiety w biurze
Podpatrzone na: flickr.com
Większość młodych osób zastanawia się nad prowadzeniem własnej firmy. Własny biznes pozwala nie tylko na osiągnięcie niezależności finansowej, ale również realizować się zawodowo oraz osiągać następne sukcesy zawodowe bez żadnych przeszkód. Niestety sporo ludzi boi się, iż nie starczy im koniecznych środków na rozpoczęcie działalności. Należy więc pomyśleć nieco nad sprawdzonymi sposobami na pozyskanie niezbędnych funduszy na nowe inwestycje.

Samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas jednak do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania - dokonania zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami.

Z propozycją dla przedsiębiorców, wychodzą także firmy leasingowe.

Przejrzyj następny ciekawy fakt, aby dowiedzieć się sporo szczegółów na fascynujący Cię temat. Zachęcamy i życzymy miłej lektury!

Dodatkowo, w przypadku leasingu możemy skorzystać z dofinansowania unijnego.

Jakie środki trwałe można wziąć w leasing, w ramach oferty z dotacjami UE?

* maszyny oraz specjalistyczne urządzenia,
* linie produkcyjne i technologiczne,
* maszyny budowlane,
* środki transportu,
* nieruchomości.

W leasingu, leasingobiorca angażuje jedynie niewielki wkład własny i ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki leasingowi można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, albowiem dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, a dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski firmy.
2022-04-03 07:38:07