Właściciel danego przedsiębiorstwa jest cały czas w pracy. Nie dziwi to, jak pomyślimy, jak dużo ma do zrobienia

O jakich sprawach musi pamiętać przeciętny przedsiębiorca? To pytanie na początku jest w stanie przerazić, gdyż widzimy pełno obrazów, zaś każdy jest coraz bardziej niepokojący. Aby jednakowoż nie wpadać w skrajności i zbytnio niedobry humor warto rozdzielić te sprawy i ocenić, które są bardziej, a które mniej ważne. Tak więc nie tracąc czasu na zbędne oraz mało ważne sprawy, musimy przyznać, że najbardziej istotne są podatki, zatrudnieni pracownicy, klienci i różnego rodzaju pozwolenia.

formularz podatkowy
Przygotowane przez: Daniel X. O'Neil
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podatki są obowiązkowe, musi płacić je każdy, nie lubimy ich, lecz wiemy, iż jednym z warunków posiadania czegoś własnego jest przestrzeganie tych wytycznych. Podatki są różne, na przykładowo podatek dochodowy liniowy (www.cenabiznesu.pl/-liniowy-podatek-dochodowy), a każdy podobno ma jakiś sens. Zamiast jednakowoż narzekać pomyślmy sobie, jaki byłby świat bez podatków. Żyjemy w pełnej społeczności i nic nie ma za darmo, więc jako obywatele danej społeczności musimy się dokładać, a jedną z tych możliwości jest właśnie płacenie podatków. Kolejna kwestia, iż być może są zbyt wygórowane, ale to już temat na inną dyskusję.

Polecamy też

Książka kulinarna Moniki Mrozowskiej i Macieja Szaciłło

ksiązki kucharskie
Przygotowane przez: Cukier Królewski
"Fajna babka, ale ciacho" – druga książka kucharska Moniki Mrozowskiej i jej męża Macieja Szaciłło, w całości poświęcona została słodkościom. Pokazuje, jak w łatwy i przyjemny sposób można przygotować zmysłowe dania dla osoby bliskiej naszemu sercu.


Niczym nie możemy zastąpić dobrego pracownika, jaki jest na wagę złota. O tym powinien pamiętać każdy właściciel firmy. Z jednej strony na rynku pracy jest wielu kandydatów na jedno miejsce, to jednakże odnaleźć tego najbardziej odpowiedniego nie jest tak łatwo. Stąd więc o najbardziej profesjonalnych pracowników należy zadbać z całą mocą, ale o wszystkich musimy pamiętać w dziedzinie odprowadzania za nich niezbędnych składek, takie jak składki zus przedsiębiorcy. A kiedy będziemy mieli najlepszych pracowników, a nasza firma będzie bardzo dobrze się rozwijać, to nadejdzie też czas na sukces na rynku i zadowolenie klientów.
1 2