Właściciel danego przedsiębiorstwa jest cały czas w pracy. Nie dziwi to, jak pomyślimy, jak dużo ma do zrobienia

O jakich sprawach musi pamiętać przeciętny przedsiębiorca? To pytanie na początku jest w stanie przerazić, gdyż widzimy pełno obrazów, zaś każdy jest coraz bardziej niepokojący. Aby jednakowoż nie wpadać w skrajności i zbytnio niedobry humor warto rozdzielić te sprawy i ocenić, które są bardziej, a które mniej ważne. Tak więc nie tracąc czasu na zbędne oraz mało ważne sprawy, musimy przyznać, że najbardziej istotne są podatki, zatrudnieni pracownicy, klienci i różnego rodzaju pozwolenia.

formularz podatkowy
Przygotowane przez: Daniel X. O'Neil
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podatki są obowiązkowe, musi płacić je każdy, nie lubimy ich, lecz wiemy, iż jednym z warunków posiadania czegoś własnego jest przestrzeganie tych wytycznych. Podatki są różne, na przykładowo podatek dochodowy liniowy (www.cenabiznesu.pl/-liniowy-podatek-dochodowy), a każdy podobno ma jakiś sens. Zamiast jednakowoż narzekać pomyślmy sobie, jaki byłby świat bez podatków. Żyjemy w pełnej społeczności i nic nie ma za darmo, więc jako obywatele danej społeczności musimy się dokładać, a jedną z tych możliwości jest właśnie płacenie podatków. Kolejna kwestia, iż być może są zbyt wygórowane, ale to już temat na inną dyskusję.

Polecamy też

Jak internet odmienił handel? Jakie nastąpiły zmiany? Czy jest lepiej niż kiedyś?

internet
Przygotowane przez: markus spiske
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aktualnie sytuacja wygląda tak, że w sieci można zakupić wszystko. Może to określenie wydawać się truizmem, ale jeszcze jakiś czas temu nie było to takie oczywiste. A to z tego powodu, iż internet to dosyć nowe zjawisko, nie istnieje rzeczywiście jakoś długo. Choć wiele osób zapewne już o tym nie pamięta. Przyjęło się więc stwierdzenie, iż to zwyczajne, że tak jest. Lecz przecież jeszcze 10 lat temu wyglądało to całkowicie odmiennie.


Niczym nie możemy zastąpić dobrego pracownika, jaki jest na wagę złota. O tym powinien pamiętać każdy właściciel firmy. Z jednej strony na rynku pracy jest wielu kandydatów na jedno miejsce, to jednakże odnaleźć tego najbardziej odpowiedniego nie jest tak łatwo. Stąd więc o najbardziej profesjonalnych pracowników należy zadbać z całą mocą, ale o wszystkich musimy pamiętać w dziedzinie odprowadzania za nich niezbędnych składek, takie jak składki zus przedsiębiorcy. A kiedy będziemy mieli najlepszych pracowników, a nasza firma będzie bardzo dobrze się rozwijać, to nadejdzie też czas na sukces na rynku i zadowolenie klientów.
1 2