Co jest potrzebne do poprawnego działania placu zabaw?

Wszystkie dzieciaki uwielbiają się bawić, ale niezwykle istotne jest to, żeby w tym czasie nie wydarzyło się nic niepożądanego. Co prawda obecnie w takich miejscach nie ma już raczej starych oraz skorodowanych urządzeń, jednak niestety czasem zdarzają się takie wykonane w słabej jakości.


Może dotyczyć to praktycznie dowolnego będącego na placu zabaw sprzętu, zatem karuzeli czy zjeżdżalni.


kontrola placu zabaw
Przygotowane przez: Sonia Belviso
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Wbrew pozorom do budowy całkowicie bezpiecznego placu zabaw konieczne jest bogate doświadczenie i obszerna wiedza. Wszelkiego typu zabawki powinny zostać wykonane z bardzo mocnych i odpornych surowców. Z tego też powodu przed oddaniem takiego miejsca do użytku, obligatoryjna jest specjalistyczna kontrola placu zabaw. Jest ona przeprowadzana w celu skontrolowania, czy poszczególne części placu są wykonane w zgodności z m.in. normą PN-EN 1176-7. Tego typu inspekcja może zostać przeprowadzona w celu wykonania odbioru technicznego czy też certyfikacji. W wypadku pomyślnego rezultatu badania, jednostka, która je wykonała, jest zobligowana do przekazania specjalnego dyplomu.


Katyń


warszawa
Przygotowane przez: Logofag


Polecamy też

W Grecji trwają wybory parlamentarne

17 czerwca 2012 w Grecji rozpoczęły się wybory parlamentarne. To już drugie wybory w ciągu ostatnich sześciu tygodni. W poprzednich wyborach, które odbyły się 6 maja, nie udało się żadnej partii utworzyć rządu.


Zaświadcza on zgodność wykonania inwestycji zgodnie z odpowiednimi normami. Certyfikacja mogłaby dotyczyć kompletnego obiektu albo wyłącznie poszczególnych części składowych, np. huśtawek czy też nawierzchni. Przeróżne funkcjonujące standardy, wg. jakich powinny zostać przeprowadzone kolejne prace lub wykonane urządzenia to np.
1 2