Książki i filmy o naszej historii

Książki pisane z pasją i z zaangażowaniem przygotowane filmy o minionych okresach naszego kraju są czytane ochoczo przez osoby w różnym wieku. Do wyboru jest niemało propozycji, a cześć z nich jest niesamowicie promowana w pewnych okresach. Jeżeli zwrócimy uwagę na filmy prl, jest ich do wyboru całkiem sporo. Jedna tematyka, rozmaite jej realizacje – to daje się spostrzec już na początku. Wszystkie osoby zachęcone tym etapem historii, na swój sposób interesującym, odsyłamy do szukania informacji na forach. Dodatkowo, na związanych z tym tematem stronach internetowych wciąż pojawiają się niebanalne zdjęcia z tego okresu, jakie oddają charakter tamtych czasów.
PRL
Przygotowane przez: Cropp Town
Podpatrzone na: Cropp Town
Ciekawe książki prl dostępne w księgarni

Polecamy też

Nowoczesne muzea – jakie metody dziś wdrażają, by przyciągnąć jak najwięcej gości?

budynek muzeum
Przygotowane przez: Szymon Nitka
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Muzea starają się przyciągać gości. Ich zadaniem jest bowiem propagowanie wiedzy. Naturalnie, nie bez znaczenia jest fakt, że liczba gości przekłada się na zyski z biletów, które z kolei ułatwiają lepszą opiekę nad istotnymi dla kultury eksponatami i prowadzenie szeroko zakrojonych badań naukowych.


Nie brak dzisiaj w księgarniach na miejscu i w internecie pozycji jak książki prl. Na kartach takich powieści pokazana jest wyjątkowa historia naszego kraju, o czym nawet dzisiaj jest głośno. W szkole nie zawsze możemy się dowiedzieć tego, w jaki sposób wtedy toczyło się życie. To jest jednak najciekawsze, głównie dla młodzieży. Polska Rzeczpospolita Ludowa ukazana od odmiennej strony w książkach i filmach daje się doskonale zapamiętać, dlatego warto szukać dalej i podglądać wszystkie nowe i stare produkcje w takim stylu. Inspiracji w tej tematyce dobrze jest szukać na różnych polach, głównie w książkach. Okres PRL minął, jednak pamięć o nich nie przeminie nigdy.
1 2