Katastrofa busa w Nowym Mieście nad Pilicą

Osiemnaście osób zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło pod Nowym Miastem nad Pilicą. Doszło tam do zderzenia busa z ciężarówką. Wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 707, jest to główne połączenie drogowe między Skierniewicami a Nowym Miastem.

Do katastrofy doszło dzisiaj po godz. 6 tuż za Nowym Miastem, przy zjeździe na Rawę Mazowiecką, gdzie zderzył się czołowo bus Volkswagen Transporter z ciężarowym Volvo.

W związku z wypadkiem na terenie dwóch województw: mazowieckiego i łódzkiego została wprowadzona 3-dniowa żałoba przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i łódzkiego Jolantę Chełmińską. Dziewięciomiejscowym Volkswagenem Transporterem jechało 18 osób (14 mężczyzn i 4 kobiety) - byli to mieszkańcy powiatu opoczyńskiego (woj. łódzkie) z gminy Drzewica.

Wypadek w Nowym Mieście nad Pilicą jest jednym z najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. 1994 roku pod Gdańskiem w wypadku autobusu zginęły 32 osoby, 43 były ranne.

Reakcje

W związku z wypadkiem Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wyraził współczucie rodzinom 18 ofiar wypadku[1].

Przypisy

  1. Buzek składa kondolencje rodzinom ofiar

Źródła

  • ga, psm, PAP - 18 osób zginęło w zderzeniu busa z ciężarówką. "Jedna z największych tragedii drogowych" - - 12 października 2010
  • KLe, PKo / PAP, TVN24 - Z pierwszych ustaleń wynika, że kierowca busa wyprzedzał - - 12 października 2010
  • KLe, TVN24 - Żałoba w dwóch województwach - - 12 października 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:28:05