Gejowskie i lesbijskie pocztówki walentynkowe dla wszystkich Polaków

Środowisko LGBT chce w tym roku zaznaczyć publicznie swoją obecność, rozdając w dniu zakochanych w całej Polsce pocztówki walentynkowe. Hasło tegorocznej akcji brzmi "Miłość łączy serca tak jak chce".

Pocztówki przygotowała Kampania Przeciw Homofobii, która od niedawna może poszczycić się tym, że posiada już aktywne oddziały we wszystkich województwach. Młodzi ludzie będą rozdawać pocztówki na ulicach w niedzielę w 19 dużych miastach. Projekt pocztówki i hasło są autorstwa trójmiejskiej artystki Magdaleny Czajkowskiej. KPH podobne akcje organizuje od sześciu lat – pierwsza w 2004 roku nosiła nazwę "Miłość niejedno ma imię".

W tym roku oprócz pocztówek przygotowano również kilka sporych imprez. Odbędą się festiwale: w Warszawie "Równe Prawa do Miłości", "A million diffrent loves!?" w Trójmieście. W Olsztynie w czasie tęczowego happeningu w powietrze poszybują kolorowe baloniki z imionami zakochanych par homo i hetro. Ponadto w Warszawie Magdalena Żakowska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", będzie czytała dla najmłodszych bajkę "Król i król" o nietypowej miłości od pierwszego wejrzenia. W Kielcach Dzień Zakochanych zaznaczony zostanie seansem filmowym, a we Wrocławiu specjalną kobiecą imprezą.

Warszawskie Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS "Pozytywni w Tęczy" podczas walentynek promuje profilaktykę zdrowotną namawiając do podarowania swojemu partnerowi lub partnerce własnego testu na obecność wirusa HIV. KPH Poznań razem z Hallo Cafe namawiała zakochane pary na wspólną imprezę i do zrealizowania pewnego starego zwyczaju – zatrzaśnięcia kłódki miłości na klubowej kracie. Przy okazji w Poznaniu zbierano pieniądze, na skradziony wózek inwalidzki.

Źródła

  • Walentynki KPH! - Kampania Przeciw Homofobii - dostęp 13 lutego 2010 r.
  • maty - Walentynki – święto gejów i lesbijek? - "Rzeczpospolita" - 13 lutego 2010 r.
  • teczowypoznan - Kłódka miłości, czyli tęczowe walentynki - - 13 lutego 2010 r.
  • Walpurg - Święto Zakochanych - - 14 lutego 2010 r.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:28:06