Hawaje zawiesiły rozpatrzenie ustawy o związkach partnerskich

Hawaje: ustawodawca tego stanu USA wstrzymał drogę legislacyjną ustawy 444, która pozwoliłyby parom homoseksualnym uzyskać prawo do zawierania związków partnerskich. Mimo że Senat zatwierdził ustawę w zeszłym tygodniu, to izba niższa głosowała w piątek 29 stycznia 2010 r. za opóźnieniem uchwalenia ustawy na czas nieokreślony.

Ustawa z łatwością przeszła przez Izbę Senacką w ubiegłym roku (33 głosy za spośród 51), ale utknęła w martwym punkcie po protestach konserwatystów w Izbie Reprezentantów. Jej zapisy dają parom osób tej samej płci wszystkie prawa i korzyści wynikające z małżeństwa. Niektórzy obserwatorzy twierdzą, że politycy nie chcą wzbudzać kontrowersji w opinii publicznej w związku ze zbliżającymi się wyborami. Stephen Nagle z Kaaawa powiedział Agencji Associated Press — Jest to rok wyborów i politycy są bardziej zainteresowani utrzymaniem ich miejsc niż robieniem tego, co słuszne.

Pozostaje tylko kwestia, czy po wyborach układ sił w parlamencie tego stanu nie przechyli się w kierunku sił konserwatywnych.

Źródła

  • Mark Niesse AP - Hawaii nixes same-sex civil unions bill - "The Washington Post" - 29 stycznia 2010 r.
  • AP - Hawaii Lawmakers Decide Not to Vote on Same-Sex Civil Unions - - 29 stycznia 2010 r.
  • Darius - Hawaje zawierzyli ustawę o związkach partnerski z powodu wyborów - o nas samy - 1 lutego 2010 r.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:28:18