Konferencja Open Source Szczecin 2011: zapowiedź

W dniach 20-21 października 2011, na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, odbędzie się pierwsza edycja szczecińskiej konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z wolnym i otwartym oprogramowaniem. Konferencja ta jest bezpośrednim spadkobiercą konferencji Open Source organizowanej w Szczecinie w latach 2008-2010 przezPolska Grupę Użytkowników Open Solarisa.

Organizatorem konferencji Open Source Szczecin 2011 jest Szczecińska Grupa Uzytkowników Uniksa i Linuksa. Konferencja Open Source Szczecin 2011 organizowana jest we współpracy z Wydziałem Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

W agendzie konferencji znajdują się zagadnienia związane z nowościami w świecie wolnego i otwartego oprogramowania oraz dystrybucjami systemu Linux, zagadnienia prawne i programistyczne, a także akcenty związane z polskim rynkiem IT i administracją publiczną, które w mniejszym lub większym stopniu bazuje na otwartym oprogramowaniu. W czasie konferencji będzie też emitowany film „Good Copy Bad Copy” pokazujący wpływ systemu praw autorskich na kulturę.

  • Strona konferencji

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Konferencja Open Source Szczecin 2011

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2011-10-11 00:00:00