Farfał odwołany z funkcji p.o. prezesa TVP

Piotr Farfał został odwołany z funkcji pełniącego obowiązki prezesa telewizji publicznej. Decyzję podjęła Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej. Odwołano również zawieszonych od grudnia 2008 r.: prezesa Andrzeja Urbańskiego oraz członków Zarządu TVP – Sławomira Siwka i Marcina Bochenka.

Sobotnie posiedzenie Rady, na którym podjęto decyzję o odwołaniu Farfała, odbyło się w niepełnym składzie – bez przedstawiciela ministra skarbu, prof. Ewy Nowińskiej, która wczoraj ogłosiła swoją rezygnację. Jak informuje portal Farfał twierdzi, że uchwała Rady Nadzorczej jest bezprawna i grozi pozwaniem do sądu każdego, kto będzie chciał ją wykonać. Twierdzi, że rezygnacja reprezentanta Ministerstwa Skarbu oznacza, że rada nie może podejmować żadnych uchwał.

Nowym p.o. prezesa TVP został Bogusław Szwedo – dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej. Będzie sprawował tę funkcję przez trzy miesiące. Oprócz niego do zarządu delegowano Małgorzatę Wiśnicką-Hińcza.

Spór wokół władz TVP toczy się już od kilku tygodni. Farfał pełnił obowiązki prezesa Telewizji Polskiej od 19 grudnia 2008 r. Był w przeszłości związany z Młodzieżą Wszechpolską oraz LPR.

Źródła

  • Jest nowy prezes TVP, ale odbije się od drzwi - 19 września 2009
  • Piotr Farfał odwołany z funkcji p.o. prezesa Telewizji Polskiej - 19 września 2009
  • Bogusław Szwedo nowym prezesem TVP. Farfał: Pan Szwedo nie wejdzie do TVP - 19 września 2009
  • Nowym prezesem TVP B. Szwedo. Od poniedziałku wojna zarządów - 19 września 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:22:03