Co Nasi rodacy widzą w dyskusjach politycznych

Polska to szczególny kraj, gdzie na każdym kroku rozmawia się o politykach. Kłótnie na te tematy wieńczą dowolną suto zaprawianą rodzinną uroczystość. Lubimy się ze sobią spierać o swoje poglądy polityczne. Mało tego, jeszcze większą radość sprawia nam udowadnianie błędów drugiej osobie. Ale narodowe niezgody to nie jedyny powód, dla którego uwielbiamy politykę.
stare ksiązki
Przygotowane przez: christopher_brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nic nie połączy tak mocno, jak ten sam wróg. Dlatego imprezy (zobacz idź do serwisu) polityczna to doskonały temat na zastępstwo. Jeśli nie wiemy jak podtrzymać konwersację, wystarczy poobrzucać któregoś polityka błotem i na pewno nasz rozmówca na to zareaguje. Wspólne biadolenie to jeden z naszych sportów narodowych. Zawsze znajdzie się coś, na co możemy ponarzekać w dużym gronie.

Dlatego też tak wielką renomą cieszą się w naszym kraju wszelkiego typu programy publicystyczne oraz dyskusje polityczne. Z wypiekami na twarzy oczekujemy, aż któryś z gości w studio nie wytrzyma ciśnienia i pierwszy złamie zasady kultury.

Polecamy też

Zakończyła się wizyta Cyryla I w Polsce

Na lotnisku wojskowym, zlokalizowanym przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, patriarchę moskiewskiego i całej Rusi Cyryla I pożegnali m.in. przedstawiciele świata polityki, nauki i kultury.


Sięgamy też często po publikacje na tematy polityczne. Czujemy ogromną potrzebę nie tylko bycia na bieżąco ze wszelkimi kwestiami, ale także zamierzamy wyrobić sobie osobiste zdanie na palące tematy. Najkorzystniej uczynić to po przejrzeniu paru lektur. A ponieważ nasi komentatorzy sceny politycznej mają o czym się rozpisywać, takie książki czytamy czasami jak porządną sensację.

grzbiety książek na półce
Przygotowane przez: irondsd
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na tym polu wyrosły nam nawet duże gwiazdy. Bardzo popularnym dziennikarzem, przedstawiającym scenę polityczną naszego kraju, jest z pewnością Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” pobił rekordy popularności. Wprawdzie pojawiały się również niepochlebne recenzje, ale musimy zaznaczyć, że tą książką (sprawdź: książki w promocji w popularny dziennikarz włożył kij w mrowisko. Następne jego publikacje nie powtórzyły już sukcesu debiutu.

Trzeba jedynie dodać, że w polskiej historii mieliśmy wielu mądrych pisarzy politycznych, którzy własnymi dziełami pragnęli odmienić oblicze ojczyzny. Polityka zawsze będzie nas pociągała. I nie przestaniemy o niej pisać ani spierać się. Byłoby jednak wspaniale, gdyby z tych rozważań urodziło się coś pięknego.

 
2019-10-22 14:08:03