Serwisy dla książkowych moli

W dobie internetu powstaje wiele przeróżnego typu portali społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych serwisów jest także sporo takich, które są tworzone dla osób z konkretnymi zamiłowaniami, dla osób które kochają kucharzyć, dla modelarzy, sportsmenów itp.. W tym tekście chciałabym wam nieco przybliżyć serwisy tematyczne dla osób uwielbiających czytać.

przeglądanie książki
Przygotowane przez: foam
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Co nam przynosi utworzenie konta w takowym portalu? Jakie to może przynieść korzyści? O tym wszystkim niżej. Przede wszystkim portale tego rodzaju dają nam możność kontaktu z innymi molami książkowymi z całego kraju (a nieraz ze świata). Można wymieniać się informacjami, poglądami, omówieniami a wręcz samymi publikacjami. Wystarczy dołączyć interesującą nas osobę do kręgu znajomych, i już można słać wiadomość. Posiadamy też możliwość obserwowania interesujących nas użytkowników. Widzimy w takim przypadku co aktualnie czytają lub jaką książkę chcieliby przejrzeć.

Na swoim koncie możemy tworzyć własne półki, dla przykładu z tytułami książek do przeczytania czy już przeczytanych. Przeczytaną lekturę oceniamy odpowiednią liczbą gwiazdek (w zależności jak bardzo się nam ona podobała czy nie podobała). Możemy także dołączyć osobistą opinię na temat przeczytanej książki widzialną dla wszystkich użytkowników lub prywatną adnotację.

Nie będziemy już mieć szkopułu wchodząc do księgarni albo biblioteki z przypomnieniem sobie co też ostatnio chcieliśmy przejrzeć, bowiem wszystkie tytuły znajdują się na stosownych wirtualnych półeczkach. Kapitalną opcją jest również opcja dodawania cytatów, gromadzenia ich na swym koncie a także możliwość dodawania poszczególnych autorów do kręgu ukochanych. Każda z lektur ma oficjalną recenzję w serwisie jaką można przeczytać zanim wybierzemy się do księgarni czy biblioteki. W serwisach tego rodzaju zamieszczanych jest także sporo interesujących artykułów tematycznych jak też rozmów z pisarzami. Jeśli natomiast sami jesteśmy początkującymi literatami warto spróbować swych mocy w całkiem licznych konkursach literackich ogłaszanych w tego rodzaju miejscach.

Tak więc jeśli jesteś autentycznym molem książkowym nie czekaj, przystąp do grona czytelników z całej Polski.


Polecamy też

Czy czytanie pozycji książkowych może być dla nas nadzwyczaj dużą przyjemnością?

biblioteka
Przygotowane przez: Roman Boed
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czytanie książkę z pewnością jest przez wielu z nas uznawane za bardzo ciekawą pasję. W tym miejscu w rzeczy samej nie sposób się nie zgodzić z takim przedstawieniem faktów. Praktyka pokazuje nam bowiem, że nadzwyczaj raz za razem lubimy czytać interesujące książki, tym samym nieustannie poszukujemy wartych uwagi tytułów. Z dnia na dzień bezsprzecznie na rynku znajduje się coraz więcej książek, tym samym też bardzo trudno jest znaleźć odpowiednią dla siebie.
2014-12-09 10:20:11