Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, iż można korzystać z jej dobrodziejstw

Mądrość człowieka nie zna granic, jej najistotniejsze dzieła spotkać możemy w licznych zakątkach naszego świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale także w architekturze, która chowa w sobie coś więcej niż tylko materiał, które budują dany budynek.Stoi za tym ktoś, twórca, geniusz, identycznie jak w przypadku książki. Sama się nie napisała, ktoś musiał doznać olśnienia, aby zaprezentować nam wiedzę, z której obecnie korzystamy. Dzięki temu zachowane zostało dziedzictwo naszej kultury, a to sprawia, że jesteśmy nieco bardziej wartościowi.
kolekcja książek
Przygotowane przez: Jack at Wikipedia
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Naszą wartość widać wszędzie, z tego też względu, że możemy korzystać z dobrodziejstw kultury. Co by było, gdyby nie było nam to dane? Prawdopodobnie, byśmy byli na innym poziomie rozwoju, gdyż idee i odkrycia, które możemy poznać od razu po przyjściu na świat, byłyby dla nas obce. Dopiero ktoś musiałby znaleźć ten sposób, jednak za naszego życia pewnie byłoby to zbyt nowoczesne. To tylko pokazuje, jak ważne jest dziedzictwo kultury dla nas samych. Warto poczytać: .

Bo pojawiamy się na świecie jako „tabula rasa”, lecz nie jest to całkowita prawda. Oczywiście, my, jako oddzielny byt tak możemy być zdefiniowani, ale jako całość (razem z naszą kulturą, ze społeczeństwem), zaczynamy coś. Ma to swoje cienie i blaski. Dobre, z tego względu, ze od razu jesteśmy akceptowani, należymy do pewnej grupy, więc łatwiej nam jest, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak poruszać się w naszej rzeczywistości. Powoduje to też jednak inne, mało pozytywne wydarzenia. Jeśli ktoś przychodzi na świat na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga to może nawet stracić życie.


Polecamy też

Najlepsze książki o powstaniu warszawskim dają możliwość poznać historię tej bitwy

książki
Przygotowane przez: bdamon
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Książki o powstaniu warszawskim, są aktualnie oferowane praktycznie w każdej księgarni na obszarze naszego kraju, jak także w Internecie, gdzie funkcjonują księgarnie online. Jest możliwość zatem kupić książkę, jaka prezentuje szczegółowo niezwykle ważne zdarzenie w historii Polski.

Taki człowiek nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, a jako wróg, jako członek wroga.

Prezentowany tekst jest dla Ciebie interesujący? Na pewno zaciekawi Cię także nowa treść (http://www.matchpoint.com.pl/zajecia-fitness/), która zawiera zbliżone tematycznie zagadnienia.

Jak widać więc, istnienie w danej kulturze, w danym społeczeństwie to bardzo duże zalety, ogromna radość, że ma się swój dom, swoją przynależność. Z drugiej zaś strony może to rodzić wielkie problemy, z którymi ciężko dać sobie radę. To raczej bolączka dość powszechna w pewnych rejonach globu. Miejmy nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki czas, że każdy człowiek będzie mógł czuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej wzrasta kulturze i jakie ma przekonania. Najważniejsze, by wciąż powiększać swoją wiedzę, także kulturową oraz językową. To - książki do nauki języków obcych - na pewno się przyda na dobry początek.
2019-09-12 07:08:03