Giro d'Italia: w wyniku wypadku zmarł Wouter Weylandt

Wouter Weylandt, kolarz ekipy Leopard-Trek, uległ wypadkowi podczas dzisiejszego, 3. etapu Giro d'Italia. Mimo wysiłków lekarzy i długiej akcji reanimacyjnej zmarł. Miał 26 lat.

Belg nieszczęśliwie upadł na zjeździe z Passo del Bocco i z dużą prędkością uderzył o jezdnię. Zaraz po upadku kolarz był nieprzytomny. Telewizyjne kamery pokazały, że Weylandt mocno krwawił. Lekarze jadący w kolumnie wyścigu natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Zawodnik Leopard-Trek długo był reanimowany na miejscu wypadku. Dopiero po czterdziestu minutach Belg został przetransportowany helikopterem do szpitala, gdzie zmarł. Trzeci etap Giro d'Italia nie został przerwany. Kolarze dojechali do mety. Organizatorzy postanowili o odwołaniu ceremonii dekoracji.

„Dziś, nasz kolega i przyjaciel Wouter Weylandt odszedł po upadku na 3. etapie Giro d'Italia. Drużyna pozostaje w smutku i szoku. Wszyscy kierujemy swoje myśli i kondolencje rodzinie i bliskim Woutera. To trudny dzień dla kolarstwa i dla naszego zespołu”

Weylandt swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2004 roku w zespole Quick-Step. Na swoim koncie ma wygrane etapy w Wyścigu Dookoła Belgii, Eneco Tour i Vuelta a Espana. Przed rokiem odniósł swój pierwszy sukces na trasie Giro d'Italia, wygrywając 3. etap wyścigu. Występował również w Tour de Pologne. Był dwukrotnie drugi na etapach wyścigu w 2006 i 2007 r. W 2006 r. został zwycięzcą klasyfikacji punktowej TdP. W sezonie 2011 ścigał się barwach nowo powstałej ekipy Leopard-Trek.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Wouter Weylandt nie żyje


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2011-05-09 00:00:00