Zimowe porządki w Allegro wywołały niezadowolenie sprzedających

wtorek, 26 stycznia 2010

26 stycznia 2010 r. serwis Allegro wprowadził zmiany w części przeznaczonej dla sprzedających, m.in razem w kolumnie znalazły się informacje o liczbie ofert i wystawionych sztuk oraz wyświetleń przedmiotu i ilości osób które obserwują daną rzecz. Kolejne wg serwisu udogodnienia to:Sortuj wedługponad listą aukcji i kolumnaOpcjezamieniona na rozwijane menu.

Joanna Szaniawska z Allegro poinformowała, że "sortowanie według dobrze się sprawdza na listach aukcji w kategoriach. Na pewno przyda się także w Moim Allegro, zwłaszcza przy długich listach. Dzięki wprowadzeniu menu Opcje listy są bardziej uporządkowane. Z kolei dzięki grupowaniu danych wystarczy rzut oka, by znaleźć najważniejsze informacje o aukcji".

Użytkownicy serwisu mają jednak inne zdanie. Wg nich część dla sprzedających jest nieprzyjazna użytkownikowi. Oto wypowiedzi kilku z nich:
  • Chcąc śledzić kilka aukcji kończących się w jednym czasie trzeba je sobie otworzyć w kolejnych oknach, skakać między nimi i wciskać F5. Chyba nie to było intencją?
  • Większość z nas ma dużo aukcji i nie podoba nam się, że jedna pozycja jest tak wysoka, zajmuje aż 3-4 wersy. Za dużo przewijania, poza tym najważniejszy jest tytuł, nawet jeśli inne informacje mogą być w 2-3 wersach to tytuł aukcji na pewno nie.
  • Mam nadzieję, że wszystkie te zmiany miną jutro jak zły sen.
  • Poprzednia wersja była o wiele bardziej przejrzysta. Jeśli nie możecie usunąć tej, to pozostawicie nam przynajmniej wybór - na pewno przełączę się na stary widok.
  • Najwyższa oferta koniecznie musi być w osobnej kolumnie bo tego naprawdę nie widać, nie rzuca się w oczy, a jak kupuje ktoś z niebieską gwiazdką to już naprawdę ciężko cokolwiek znaleźć, [...] większość osób tytułem wpłaty podaje nick teraz strasznie ciężko go znaleźć.
  • Drogie Allegro - istniejecie dzięki nam - użytkownikom - a nie na odwrót. [...] Nie korzystamy z Waszego serwisu za darmo! - tylko płacimy niemałe pieniądze, zatem mamy prawo wymagać, aby pewne rzeczy były dostosowane do potrzeb użytkowników!
  • Allegro pobiera od sprzedających prowizję, na początku za wystawienie przedmiotu, jest ona bezzwrotna. Następnie pobiera kolejna opłatę gdy przedmiot zostanie sprzedany. Ogólnie utrzymuje się z naszych aukcji i sprzedaży. Serwis powinien bardziej zwracać uwagę na potrzeby osób korzystających z niego a nie kierować się wizją jakiegoś programisty, który pewnie nigdy nic nie sprzedawał.
  • Istotne dla sprzedającego informacje zostały upchnięte w kąt. Wcześniej wystarczył jeden rzut oka na swoje aukcje żeby stwierdzić: tyle i tyle odsłon, tyle osób obserwuje dana aukcje. Teraz wszystkie informacje są upchnięte jak sardynki w puszce. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo środek został pusty.

Większość opinii (ok. 2000) jakie pojawiły się na forum w Allegro Café, jest krytyczna co do zmian jakich dla "wygody" sprzedających dokonał Zespół Allegro. Na razie serwis nie przychylił się do prośby użytkowników o powrót do starej wersji. Kilka osób zadeklarowało już zmianę portalu aukcyjnego. Alternatywą jest skorzystanie z Menadżera Sprzedaży Allegro (narzędzia przeznaczonego do zarządzania transakcjami), jednak wiąże się to z kolejnymi opłatami.

Zmiana wyglądu opcji sprzedaży została również wprowadzona na rosyjskiej wersji Allegro noszącej nazwę Molotok. Tam także spotkała się z krytyką.

Źródła

  • Joanna Szaniawska - Zimowe porządki w Moim Allegro - - 26 stycznia 2010
  • Обновление списков лотов в «Моём Молотке» - - 26 stycznia 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:21:04