Weekend na 17-tym Południku

Wrocław nocą
Przygotowane przez: M. Wierzbowy
Podpatrzone na: ZnaneNieznane.pl
Serce Dolnego Śląska tętni życiem. W jesiennym klimacie, jak na Europejską Stolicę Kultury 2016 przystało, kusi szeregiem niezwykle ciekawych wydarzeń. Wrocław leniwie, aktywnie czy ekstremalnie? Najbliższy weekend upłynie pod znakiem kultury. Zaczynamy!

Giganci gitary
Wrocławski festiwal Gitarowy to jedna z najciekawszych imprez na świecie, a z pewnością najatrakcyjniejsza na polskiej scenie gitarowej. - Festiwal łączy rożne style muzyczne, uwodzi pięknem gitary klasycznej, zachwyca tańcem, śpiewem flamenco i energią muzyki jazzowej. Od 18 do 27 listopada najwybitniejsi muzycy z całego świata zapiszą się na kartach 14 – letniej już tradycji Festiwalu. Niekwestionowana gwiazda tegorocznej edycji jest Paco de Lucia, który wystąpi wraz z zespołem 27 listopada w Hali Stulecia w ramach spektakularnego Finału - przekonuje Justyna Wojciechowska, redaktor naczelna portalu który opisuje najbardziej interesujące miejsca na Dolnym Śląsku, a także oferuje pakiety wycieczek po atrakcjach regionu.

W ofercie Festiwalu znaleźliśmy prawdziwa perełkę listopadowego Wrocławia - 25 listopada urokliwa Klubokawiarnia Mleczarnia organizuje koncert austriackiego duetu gitarowego - Michaler Langer & Sabine Ramusch.

Muzyczny grzaniec
Sobotę rozpoczynamy od aktywnego zwiedzania. Do wyboru nieznane zakątki istniejącego od 1702 roku Uniwersytetu Wrocławskiego, oaza spokoju i piękna - Ogród Botaniczny, „polowanie” na dzikiego zwierza we wrocławskim ZOO czy spotkanie z historią, którego przyczynkiem będzie Panorama Racławicka.

A na deser ósma edycja One Love Sound Fest, czyli największego na świecie halowego festiwalu muzyki reggae w Europie. - 26 listopada w stolicy Dolnego Śląska upłynie pod znakiem muzyki rozgrzewającej serca. Tegoroczny festiwal One Love Sound skupia wybitne projekty z całego świata. A to wszystko w wyjątkowo klimatycznych wnętrzach Hali Stulecia – mówi Justyna Wojciechowska, z portaluJazztopad
27 listopada to zdecydowanie nie ostatnia niedziela we Wrocławiu. Urokliwy Rynek na którym znajduje się przepiękny późnogotycki Stary Ratusz zachęca do spacerów. Obowiązkowo Plac Solny, niegdyś plac targowy, dziś kusi zapachem kwiatów we wszystkich kolorach tęczy. Na spacerowym szlaku nie może zabraknąć również najstarszej zabytkowej części Wrocławia jaką jest Ostrów Tumski.

Wrocławska dzielnica kościołów odcina się od zgiełku wielkiego miasta. Klimatyczne latarnie gazowe oświetlą nam drogę w drodze powrotnej z Jazztopadu – imprezy, która swój finał będzie miała 27 listopada w Filharmonii Wrocławskiej.

Festiwal znalazł się w prestiżowym gronie pięciu najważniejszych imprez w ramach projektu Take Five Europe. Festiwal wystartował 6 listopada! Tegoroczną ósmą już edycję uświetni saksofonista Sonny Rollins, żywa legenda muzyki jazzowej.

W ramach naszego kulturalnego maratonu wybierzemy się na finałowe koncerty w Filharmonii Wrocławskiej. Zagrają: Invisible Change, Maciej Obara Quartet i premierę kompozycji Uri Caine’a dla Lutosławski Quartet.

- Tym mocnym akcentem weekend na 17 - tym południku dobiegnie końca. Wracamy już niebawem! 10 grudnia na Dolnośląski Festiwal Podróży i Fotografii Podróżniczej – przekonuje Justyna Wojciechowska ze***
Znanenieznane.pl logo
Przygotowane przez: ZnaneNieznane.pl
Podpatrzone na: ZnaneNieznane.pl
to serwis stworzony dla miłośników podróży. Dzięki wygodnemu plannerowi w ciągu kilku minut stworzysz, dopasowany do indywidualnych potrzeb, plan wycieczki. Bogata lista artykułów opisujących atrakcje Śląska, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny umożliwia szczegółowe zapoznanie się z miejscami wartymi uwagi. Celem redaktorów jest stworzenie funkcjonalnego portalu, który promuje najciekawsze turystycznie miejsca w wymienionych regionach.
Podpatrzone na: ZnaneNieznane.pl
Przygotowane przez: A.Sz.
2018-07-12 03:28:04