„Fioletowa Sobota” - w Katowicach odbędzie się akcja bojkotu przemysłu rozrywkowego

W Katowicach organizatorzy wcześniejszych protestów przeciw ACTA przeprowadzą uliczną akcję "Fioletowa Sobota", której założeniem jest bojkot przemysłu rozrywkowego

Będzie ona miała miejsce w centrum Katowic na ulicy Stawowej w godzinach 12:00 do 16:00. Jak piszą organizatorzy:

„Politycy na razie się ugięli wobec naszych protestów i ACTA pomału zmierza do grobu. Jednak takim ludziom nie można wierzyć na słowo. Musimy dopilnować, żeby nie zmienili zdania. Takim zabezpieczeniem będzie 500 000 podpisów pod wnioskiem o referendum. Dlatego zbieramy dalej. Mamy już ponad 300 000. W sobotę na Stawowej dorzucimy parę setek.”

Bojkot będzie wymierzony w stronę przemysłu rozrywkowego, ponieważ, jak wskazano w komunikacie "polityków podpuścili na nas lobbyści z koncernów rozrywkowych. Ta branża musi w końcu zrozumieć, że nie wygra wojny z całym internetem."

Symbolem akcji mają stać się fioletowe wstążki, które będą rozdawane podczas wydarzenia. Ma w niej wziąć udział kilkanaście osób. Także sobotę odbędzie się o godz. 18.00 debata w Tarnogórskim Centrum Kultury, w której wezmą udział.

  • Dobromir Sośnierz - organizator protestów w sprawie ACTA w Katowicach
  • Ewa Sobońska - Kancelaria Prawna KSP Legal w Katowicach
  • Piotr Kalsztyn - Góra - Kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy z Katowic - Stowarzyszenie "Instytut Informatyki Śledczej"
  • Tomasz Bielak - kulturoznawca

Moderatorem debaty będzie Michał Gulik, medioznawca - UJ w Krakowie.

Źródła

  • AntyACTA w Katowicach - Fioletowa Sobota - ACTA(ualna), czyli o co chodzi w ACTA...? -

    Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:25:09