W Australii rusza kampania społeczna dla coming outu

W Australii rozpoczęto nową kampanię społeczną, która ma zachęcić pracodawców do wspierania "wyjścia z szafy" pracowników o odmiennej orientacji seksualnej.

Ukrywanie swojej orientacji seksualnej w miejscu pracy, w obawie przed dyskryminacją, prowadzi do kłopotów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Czas to zmienić — powiedział prof. Michael Kirby, emerytowany sędzia Sądu Najwyższego Australii, który sam jest gejem. Podczas konfencji prasowej rozpoczynającej kampanię, Kirby przekonywał, że geje i lesbijki codziennie narażeni są na docinki i dyskryminację w miejscu pracy, dlatego część z nich ukrywa swoje preferencje. Jako przykład podawał własne doświadczenia z pracy w australijskich urzędach. Przekonywał do czynnego popierania przez pracodawców coming outu swoich pracowników.

"The Herald Sun" informuje przy tym, że udział w kampanii i wprowadzenie odpowiednich regulacji w regulaminach pracy zgłosiły już takie australijskie firmy jak Telstra, KPMH, oddział IBM, a nawet resort obrony i szefostwo policji federalnej. Podpisały przy tym akces do fundacji programu.

Źródła

  • APP - Keeping sexuality a secret 'a health risk' - "The Herald Sun" - 10 lutego 2010 r.
  • AJ - Policjanci geje mogą liczyć na zrozumienie - - 10 lutego 2010 r.
  • Michael Kirby (judge) - angielska Wikipedia - dostęp 12 lutego 2010 r.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:07