Nadchodzi następna ustawa deregulacyjna

młotek
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Rząd bierze pod lupę stworzoną przez Ministerstwo Gospodarki ustawę, która ma znieść ograniczenia administracyjne. Sam wiceminister gospodarki ocenia, że projekt pozwoli zaoszczędzić przedsiębiorcom 3 mld PLN rocznie.

Co przyniesie ustawa? Związkom zawodowymi i organizacjom pracodawców da możliwość występowania o szeroko rozumiane interpretacje podatkowe. Dzięki temu, kwestie ważne dla poszczególnych branż, rozstrzygane będą w sposób ujednolicony. W przeciągu minionych 20 lat dokonano jedynie 22 interpretacji ogólnych.

Projekt wnosi również o przedłużenie terminu wykorzystania zaległego urlopu z 31 marca do 31 lipca. Da to możliwość odbycia urlopu w okresie wakacyjnym. Zmniejszyć ma się także częstotliwość przekazywania powiadomień o składkach ZUS i NFZ. Skróceniu ulec ma czas przedawnienia należności z tytułu składek ZUS i KRUS – z dziesięciu do pięciu lat.

Istnieje szansa, że ustawa zostanie przyjęta przez Sejm jeszcze przed wyborami. To drugi projekt będący dziełem Ministerstwa Gospodarki. Pierwszy zniósł ponad 200 zaświadczeń wprowadzając w ich miejsce oświadczenia.
Podpatrzone na: Stylownik
2011-07-26 09:30:49