Kolejny zamach w Peszawarze

Czarna seria zamachów w Pakistanie trwa. W wyniku dzisiejszej eksplozji samochodu w pobliżu posterunku policji w Peszawarze, na północy Pakistanu, zginęło co najmniej 13 osób.

W wyniku wybuchu uszkodzeniu uległ pobliski meczet oraz budynek, w którym trzymani są czekający na przesłuchania przestępcy i rebelianci. Teren został zabezpieczony przez siły bezpieczeństwa.

Wczoraj w doszło do dwóch krwawych eksplozji w Pakistanie. W Lahore zginęło 38 osób, a w Kohat co najmniej 10. 12 października w eksplozji w Shangla życie straciło 41 osób. W ubiegły weekend (10-11 X) talibowie zorganizowali zuchwały atak na kwaterę armii w Rawalpindi. Tydzień temu w patek 9 października także w Peszawarze w zamachu zginęło ponad 40 osób. Łącznie od początku października w samych tylko zamachach zginęło ok. 150 osób.

Mimo iż do zamachu nie przyznało się jeszcze żadne ugrupowanie, głównymi podejrzanymi są talibowie, którzy w ten sposób próbują zmusić rząd do rezygnacji z przygotowywanej ofensywy w przygranicznych regionach, miejscu przebywania bojowników.

Źródła

  • Eksplozja pod bokiem policji, 13 ofiar - - 16 października 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:23:05