Śrem: rozpoczęły się spotkania Taizé

29 grudnia 2009 do Poznania przybyło ok. 30 000 młodych aby brać udział w Europejskich Spotkaniach Młodych. Również śremska parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa gości pielgrzymów. Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze modlitwy i spotkania w grupach. Kolejne modlitwy jutro i w sobotę. W Sylwestra o godzinie 22.30 odbędzie się czuwanie w intencji pokoju, a po nim zabawa pn. „Święto Narodów”. W Nowy Rok o 10.15 odbędzie się uroczysta msza święta. Popołudnia goście spędzają w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Paryż, Warszawa, Londyn, Bruksela, Rzym, Budapeszt, Genewa, Barcelona… Każdego roku w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem Taizé organizuje spotkania europejskie w jednym z głównych miast Europy. Tysiące młodych ludzi z Europy i z innych kontynentów uczestniczy w kolejnych etapach "pielgrzymki zaufania przez ziemię".

Za rok znów będzie spotkanie europejskie. Odbędzie się ono w mieście, w którym jesteśmy bardzo oczekiwani i w którym przyjęcie będzie bardzo gorące. Arcybiskup z tego miasta jest z nami dziś wieczorem. Następne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia w Polsce, w Poznaniu. (Brat Alois, Bruksela, 2008 rok).

Wszystkie modlitwy w Poznaniu transmitowane są na żywo za pośrednictwem Radia Emaus.

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2009-12-30 00:00:00