Śrem: obchody czwartej rocznicy śmierci papieża

W Śremie tak jak i na całym świecie obchodzono czwartą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. W kościele Najświętszego Serca Jezusa o godzinie 18:30 odbyła się msza dziękczynna za pontyfikat Papieża z prośbą o rychłą beatyfikację. W parafii na Jezioranach modlili się mieszkańcy razem z śremskimi lekarzami. W godzinę Apelu Jasnogórskiego parafianie zgromadzili się w świątynii na czuwaniu słowno-muzycznym. Utwory muzyczne (m. in. Ave Maria) wykonane zostały na oboju i organach kościelnych. Po godzinie śmierci Sługi Bożego wspólnie zaśpiewano Barkę. Następnie zapalono świece na rondzie Jana Pawła II.

Również w kościele Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej odprawiono mszę świętą o godzinie 20:00, po której parafianie zapalili znicze na śremskim rynku tworząc z nich serce.

Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, jak również pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu, niebędącym Włochem. Ważnym elementem pontyfikatu Jana Pawła II były podróże zagraniczne. Odbył ich 104, odwiedzając wszystkie zamieszkane kontynenty. Bywał w wielu miejscach, w którym nigdy przedtem żaden papież nie odwiedził. Polskę odwiedził 8 razy.

Fotoreportaż z obchodów rocznicyAutorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2009-04-02 00:00:00