UE przeznaczy 135 mln zł na projekty internetowe

Ponad 135 mln złotych przeznaczy Unia Europejska na dofinansowanie mikro- i mini projektów internetowych. Pieniądze można przeznaczyć na finansowanie pensji, wynajmu czy sprzętu. Za dwa tygodnie rusza nabór wniosków.

Unia może przyznać nawet milion zł na dwa lata działalności. O pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości) mogą ubiegać się właściciele małych firm, którzy mają pomysł na biznes w internecie. Projekt musi utrzymać się na rynku
przez trzy lata po tym, jak UE przestanie go finansować.

PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) opublikowała zasady, na jakich można ubiegać się o pieniądze. Wnioski można składać od 26 października do 13 listopada. Jednak popularność rozdań jest tak duża, że konkurs może zostać zamknięty wcześniej, gdy wartość wszystkich wniosków przekroczy 130%. dostępnej kwoty. W ciągu dwóch poprzednich rozdań konkurs zamknięto po jednym dniu. W lipcowym naborze o dofinansowanie ubiegało się ponad 1300 firm.

W sumie w tym roku na pieniądze z działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka polscy przedsiębiorcy złożyli ponad dwa tysiące wniosków na 1,39 mld zł.

Według PARP, dotacje przyznawane są głównie firmom działającym w branży doradztwa internetowego, e-turystyki, edukacji, zdrowia czy też portali społecznościowych.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Unia wykłada 135 mn zł na internetowe pomysły


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2017-12-08 20:03:02