USA: medialny skandal wokół romansu z młodym Portorykańczykiem autora książek o leczeniu z homoseksualizmu

USA, Miami: jak donosił "Times Online", 61-letni amerykański pastor i profesor George Alan Rekers, został w maju 2010 r. sfotografowany razem z młodym Portorykańczykiem, z którym wracał z 10‑dniowych wakacji w Londynie i Madrycie. Wokół pastora wybuchł skandal, ponieważ znany jest jako jeden z czołowych działaczy antygejowskich wypowiadających się przeciwko homoseksualizmowi i ruchowi emancypacyjnemu LGBT, a mężczyzna został przez niego wynajęty przez Internet, za pośrednictwem serwisu

Dwudziestoletni towarzysz podróży pastora reklamował się we wspomnianym serwisie w sposób niedwuznacznie sugerujący usługi seksualne. Postawiony wobec faktów Renkers tłumaczył się dziennikarzom z problemów zdrowotnych — Byłem operowany. Nie mogę nosić walizek. Po to go wynająłem — przy czym na opublikowanych zdjęciach widać pastora pchającego osobiście lotniskowy wózek bagażowy.

Jak podają media, Georg Rekers jest pastorem Południowej Konwencji Baptystów, zasiada w radzie National Association for Research & Therapy of Homosexuality (NARTH), jednej z organizacji zajmujących się terapią reparatywną gejów i lesbijek oraz jest współzałożycielem wpływowej grupy lobbingowej w USA. Odnotowano jego wcześniejsze wypowiedzi przeciw prawu legalizującemu adopcję dzieci przez pary osób tej samej płci w Stanie Floryda i Arkansas. Jest też autorem kilku książek o tzw. "leczeniu z homoseksualizmu". Po ujawnieniu rewelacji o europejskich wakacjach pastora Renkersa, pojawiły się głosy wzywające go do ustąpienia z zajmowanego stanowiska.

Moim bohaterem jest Jezus Chrystus, który kocha nawet ludzi pogardzanych, także grzeszników seksualnych i prostytutki. Tak jak Jezus Chrystus celowo spędzam czas z grzesznikami, mając na celu próbę pomocy im — pisał Rekers w liście rozesłanym do swoich oponentów. Za pośrednictwem Facebook'a wyjaśniał z kolei — Jeśli porozmawiasz z moim asystentem podróży (…), dowiesz się, że spędziłem wiele czasu rozmawiając z nim na temat naukowych przyczyn dotyczących pragnienia zaprzestania stosunków homoseksualnych. — Sam 20-latek indagowany przez dziennikarzy, wyraził zaskoczenie słowami pastora i mówił raczej o jego upodobaniu do masażu erotycznego. W połowie maja 2010 r. media poinformowały o rezygnacji pastora z członkostwa w NARTH.

W kontekście przypadku George'a Rekersa media przypominają również podobną sprawę amerykańskiego senatora Roya Ashburna sprzed trzech miesięcy. Ashburn dał się zapamiętać kalifornijskim wyborcom jako zagorzały przeciwnik praw homoseksualistów. W marcu 2010 r. został zatrzymany przez policję podczas jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że senator wyszedł nad ranem z jednego z gejowskich barów. Finałem tamtej sprawy był publiczny comming out Ashburna, skrucha i przyznanie się do błędów. W przeciwieństwie do niego, pastor George Alan Rekers, jak dotąd, zdecydowanie zaprzecza jakoby był homoseksualistą.

Zobacz też


Linki zewnętrzne

  • Strona internetowa George'a Alana Rekersa
  • George Alan Rekers z "asystentem podróży" na lotnisku w Miami

Źródła

  • md - Koniec kariery baptysty? - - 14 maja 2010 r.
  • George Monbiot - Zamęt w głowach. Inteligentni inaczej. W jaki sposób ignorancja zdołała podbić Waszyngton? - tygodnik "Forum" nr 45-46/2008
  • ps - Działacz antygejowski pojechał na wakacje z męską prostytutką - - 6 maja 2010 r.
  • md - Wyznanie republikańskiego senatora "Jestem gejem" - - 9 marca 2010 r.
  • tomo - Baptyści chcą wyzwalać homoseksualistów - serwis - 23 czerwca 2003 r.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:23:03