Strefa Gazy: Izraelska rakieta uderzyła w budynek 'PressTV'

Izraelska rakieta uderzyła w budynek PressTV leżący w Strefie Gazy. Według agencji informacyjnych, inne stacja telewizyjne:Al-Alam i Al Arabiya także miały swoje siedziby w budynku. Dwie osoby zostały ranne. Atak miał miejsce o 15:40 czasu uniwersalny (GMT).

Wcześniej nie pojawiły się żadne ostrzeżenia, a podczas ataku w budynku znajdowali się
tylko dziennikarze. PressTV poinformowała, że w wyniku ataku, uszkodzona została część nadajników znajdujących się na dachu.

Według transmisji na żywo prowadzonej przez PressTV dziennikarze na dachu mieli oznaczenia 'TV' albo 'Prasa' na swoich hełmach i ubraniach.

Agencja domaga się, by armia Izraelska dała zapewnienie, że budynek nie był celem. Agencja twierdzi również, że współrzędne budynku były podawane armii Izraelskiej każdego dnia, więc budynek nie powinien zostać zaatakowany.

Pomimo ataku 'PressTVtwierdzi, że sągotowi do pokazywania straszliwego ataku Izraelskich Sił Obronnych z pokazywaniem zdjęć zabitych dzieci''.

PressTV, bazująca na irańskiej agencji informacyjnej, jest jedyną międzynarodową agencją nadającą na żywo obraz wideo ze Strefy Gazy. Obecnie w Strefie Gazy nie ma więcej dziennikarzy, ani innych światowych agencji informacyjnych

Rzecznik izraelskiej armii powiedział, że budynek nie był celem, chociaż mógł być "zniszczony ubocznie".

Źródła


  • Iranian state TV station says IDF strike targeted its Gaza offices - Reuters - 9 stycznia 2009
  • UPDATE 1-Iran TV says Israel strikes its Gaza office, two hurt - Reuters - 9 stycznia 2009
  • IDF troops attack the Press TV studios in Gaza - London Daily News - 9 stycznia 2009
  • Israel targets Press TV station in Gaza - PressTV - 9 stycznia 2009


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2009-01-09 00:00:00