Afera hazardowa: Drzewiecki i Lipiec przed komisją

Na dziś komisja śledcza badająca aferę hazardową wyznaczyła przesłuchanie kolejnych świadków. Są nimi byli ministrowie sportu w rządach PO i PiS: Mirosław Drzewiecki i Tomasz Lipiec.

Według zeznań Mariusza Kamińskiego – byłego szefa CBA – Drzewiecki może być odpowiedzialny za przeciek informacji w sprawie akcji CBA dotyczącej kontaktów biznesmenów z branży hazardowej z politykami Platformy Obywatelskiej.

To właśnie Chlebowski i Drzewiecki mieli działać na rzecz biznesmenów, którym zależało na tym, aby nie został rozszerzony katalog gier objętych dopłatami. Mirosław Drzewiecki wysłał 30 czerwca pismo do resortu finansów – odpowiedzialnego za przygotowanie projektu zmian w ustawie hazardowej – w sprawie wykreślenia opłat z projektu. W kolejnym piśmie, wysłanym 2 września, zmienił zdanie.

Jak wyjaśnił w październiku 2009 r. Mirosław Drzewiecki, nie było jego intencją usunięcie z projektu ustawy przepisu o dopłatach do gier. W piśmie z 30 czerwca 2009 r. wyjaśnił resortowi finansów, iż nie będzie mógł skorzystać ze środków z dopłat. Według niego miały one być przeznaczone na budowę obiektów Narodowego Centrum Sportu, a nie inne cele resortu.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Afera hazardowa: Drzewiecki i Lipiec przed komisją


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2010-01-22 00:00:00