Łomża: strajk głodowy pracowników Ruchu

Czterech pracowników Ruchu w Łomży prowadzi strajk głodowy. Głodujący protestują przeciwko połączeniu oddziału łomżyńskiego z ostrołęckim, ponieważ obawiają się, że połączenie oddziałów to pierwszy krok do redukcji etatów.

Przed kilkoma tygodniami części pracowników łomżyńskiego Ruchu zaproponowano "dobrowolne" porozumienia o zmianie miejsca pracy, ale je odrzucili. Pracownicy negocjowali z kierownictwem, ale nie przyniosło to żadnego efektu. W ubiegłym tygodniu przyszły formalne wypowiedzenia miejsca świadczenia pracy. Od czerwca pracownicy Ruchu w Łomży mieliby dojeżdżać do pracy do Ostrołęki.

Zdecydowana większość z pracowników złożyła odwołania do Sądu Pracy. W łomżyńskim Ruchu zatrudnione są 22 osoby, ale stale współpracuje z nim niemal drugie tyle.

W 2008 roku zarząd spółki ogłosił, że chciał zredukować zatrudnienie o 15 proc. czyli o ok. 800 osób. W końcu spółka zmniejszyła zatrudnienie o niespełna 480 osób. W końcu lutego Ruch zapowiadał zwolnienia grupowe.

25 lutego spółka ogłosiła strategię na lata 2009-2011. – Chcemy być liderem kosztowym, a to będzie związane z optymalizacją zatrudnienia i dalszymi zwolnieniami – powiedział podczas konferencji prasowej Włodzimierz Biały, prezes zarządu Ruch SA.

Źródła


  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Łomza: strajk głodowy pracowników RUCHu

  • Strajk głodowy: pracownicy łomżyńskiego „Ruchu” walczą o swoje miejsca pracy - - 4 marca 2009
[/NOENTER

Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-06-22 14:33:03