Zostało zidentyfikowane ciało Marii Kaczyńskiej

Dzisiaj zidentyfikowano ciało Marii Kaczyńskiej. Ciało prawdopodobnie zostanie jutro przetransportowane do Polski.

"Ciało zostało zidentyfikowane i będziemy chcieli, żeby jak najprędzej zostało sprowadzone do Polski" - poinformował Jacek Sasin. Ewa Kopacz poinformowała, że ciało zostało zidentyfikowane na podstawie napisu wygrawerowanego na obrączce. "Kiedy zapytaliśmy panie z kancelarii o biżuterię pani prezydentowej, jedna z nich wymieniła właśnie obrączkę z pewnym starym napisem, jednym imieniem. I to był właśnie ten napis. Jesteśmy na 99,9 procent pewni, że to ciało pani Marii Kaczyńskiej" - powiedziała Ewa Kopacz. Identyfikacja ma charakter wstępny i nie dokonano jeszcze badań DNA.

W związku z tą informacją prawdopodobnie trumna z ciałem prezydenta nie zostanie wystawiona jutro rano na widok publiczny. "Chcieliśmy wystawić tę trumnę jutro od wczesnych godzin rannych. Po otrzymaniu tej informacji zastanawiamy się, czy jednak nie poczekać aż trumna pani prezydentowej także znajdzie się w Pałacu Prezydenckim. W wymiarze symbolicznym wydaje się to istotne, aby para prezydencka witała razem tych, którzy przyjdą oddać jej hołd" - powiedział Sasin.

W godzinach popołudniowych Sasin powiedział, że samolot z ciałem Marii Kaczyńskiej wyląduje w Warszawie prawdopodobnie jutro około godziny 10:00, a trumna zostanie przewieziona do Pałacu Prezydenckiego w asyście policji.

Zobacz też

  • Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

Źródła

  • tan - Zidentyfikowano ciało Marii Kaczyńskiej, jutro może trafić do Polski - - 12 kwietnia 2010
  • Pierwsza Dama do Pałacu wróci w kondukcie - - 12 kwietnia 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:26:11