Łódź: społeczny monitoring kandydatów na prezydenta miasta

W Łodzi prowadzony jest społeczny monitoring kandydatów na prezydenta Łodzi
przy ul. Piotrkowskiej 104 – Urząd Miasta Łodzi i siedziba prezydenta Łodzi]]
Wybory prezydenta Łodzi już w tę niedzielę! Ale na kogo zagłosować spośród 12 kandydatów? Jakie mają plany na zarządzanie Łodzią? W podjęciu decyzji ma pomóc akcja "Prezydent dla Łodzi 2010", prowadzona przez łódzką Fundację Normalne Miasto – Fenomen[1].

W tegorocznych wyborach o najważniejsze stanowisko miasta walczy 12 kandydatów: Adam Fronczak (PSL), Dariusz Joński (SLD), Hanna Zdanowska (PO), Dominik Sankowski (Ruch Przełomu Narodowego), Jacek Kędzierski (LPR), Janusz Rutkowski (Nowy Styl Życia), Paweł Frankowski (Samoobrona), Teresa Białecka-Krawczyk, Witold Waszczykowski (PiS), Włodzimierz Tomaszewski (ŁPO), Zbigniew Tynenski (Centrum Zrównoważonego Rozwoju) oraz Zdzisława Janowska.

Wchodząc na witrynę można zapoznać się z ankietami ośmiu z dwunastu kandydatów na prezydenta Łodzi.

"Chcieliśmy jako fundacja, ułatwić wyborcom na kogo oddać głos w wyborach na prezydenta Łodzi. W spotach wyborczych, na debatach czy z plakatów, wyborca nie może dowiedzieć się za wiele o kandydacie. Fundacja wraz z inicjatywą "Łodzianie Decydują", przygotowała serię pytań na które chcieliśmy, aby odpowiedzieli kandydaci na prezydenta Łodzi."[2] - mówią organizatorzy.

Łódzki monitoring kandydatów do samorządu, jest jednym z pięciu w Polsce[3]

Źródła

  • Fundacja Normalne Miasto - Strona społecznego monitoringu kandydatów na prezydenta Łodzi - Prezydent dla Łodzi 2010 - listopad 2010

  1. Monitoring prezydencki
  2. Łódź. Społeczny monitoring pomoże w wyborze prezydenta
  3. Watchdogowe inicjatywy przedwyborcze.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2018-07-12 03:24:04